Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Stworzyć zespół z krwi i kości

Vital Heynen: Stworzyć zespół z krwi i kości

fot. Katarzyna Antczak

Kilka dni temu Vital Heynen został ogłoszony nowym szkoleniowcem polskich siatkarzy. 48-letni selekcjoner ma za sobą sukcesy zarówno jako trener klubowy, jak i reprezentacyjny. Belga czeka trudne zadanie, po kilku latach medalowej posuchy kibice domagają się sukcesów. – Chciałbym mieć graczy, którzy będą wkładali całe swoje serce w grę w reprezentacji – powiedział Strefie Siatkówki Vital Heynen.

Kilka dni temu został pan trenerem polskiej reprezentacji siatkarzy. Jaki jest pomysł na tę drużynę?Vital Heynen: – Oczywiście chcę w pierwszym roku mojej pracy wygrać dużo meczów. (śmiech) Wypróbuję dużą ilość siatkarzy, dać im szansę zaprezentowania się w biało-czerwonych koszulkach. Chciałbym zobaczyć, jak poszczególni sportowcy będą grać w reprezentacji, stworzyć zespół z krwi i kości i to jest dla mnie najważniejsze. Moim celem jest stworzenie drużyny, w której każdy będzie walczył, co będzie chyba największym wyzwaniem. Chciałbym mieć graczy, którzy będą wkładali całe swoje serce w grę w reprezentacji.

W Polsce siatkówka jest bardzo popularnym sportem, będzie pan pod stałą obserwacją ekspertów i całej rzeszy fanów. Jakie to uczucie?

Zobaczymy, mam nadzieję, że będą mi ułatwiać pracę. Opinie zarówno ekspertów, jak i kibiców są dla mnie bardzo ważne. Jeżeli zauważą coś, czego nie dostrzegłem, to przeczytam te opinie i wyciągnę wnioski. Mam nadzieję, że niektórzy będą mieli inne zdanie niż ja. Wtedy będę mógł się czegoś od nich nauczyć i zastosować ich pomysły w praktyce.

Często jest pan widziany na meczach PlusLigi, ostatnio również na turnieju finałowym Pucharze Polski. Czy pojawili się już jacyś faworyci do kadry?

– Prawdopodobnie obejrzałem więcej spotkań w Polsce w tym roku niż ty. Każdego tygodnia oglądam 2-3 mecze w PlusLidze, często w telewizji, czasami na żywo, w hali. Myślę, że znam dużą liczbę zawodników, ale jeszcze jest za wcześnie, aby decydować, ponieważ w Polsce gra dużo świetnych siatkarzy.

W przyszłym sezonie czekają nas dwa duże turnieje, Liga Narodów oraz mistrzostwa świata? Jaki jest cel na nadchodzący rok?

Nadrzędnym celem jest wygrać medal w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Na tej imprezie Polska nie zdobyła medalu od 1976 r. i przydałoby się ponownie stanąć na podium olimpijskim. Żeby to osiągnąć, trzeba prezentować się dobrze w mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii oraz w mistrzostwach Europy.

Jak idzie trenerowi nauka polskiego?

Nie jest rewelacyjnie (śmiech). Jak jechałem samochodem na mecz do Zawiercia, to słuchałem nagrań i radia w waszym języku. Trochę rozumiem, ale dopiero się uczę.

Czego powinniśmy się spodziewać po wyborze nowego selekcjonera kadry?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved