Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Sprawdzam różne warianty

Vital Heynen: Sprawdzam różne warianty

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nadal jesteśmy na etapie przygotowań, więc sprawdzam różne warianty. Sprawdzam jak możemy grać, jakie ustawienie jest najlepsze. Powoli  powinno już być widać, jak to powinno wyglądać. Jestem neutralnie usatysfakcjonowany tym pierwszym spotkaniem – mówił po pierwszym meczu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera trener polskiej kadry, Vital Heynen. 

Reprezentacja Polski Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpoczęła od zwycięstwa 3:1 z Serbią. Biało-czerwoni w dwóch pierwszych setach grała dość pewnie, ale w trzecim nie była w stanie przeciwstawić się ekipie z Bałkanów. – Myślę, że przez pierwsze dwa i pół seta graliśmy dobrze, a potem przestaliśmy grać i utrudniliśmy sobie zadanie. Nie da się jednak powiedzieć, że to był zły start, w końcu pokonaliśmy Serbów 3:1 – przyznał Vital Heynen. W czwartej części meczu trwała wyrównana walka, ale w końcówce lepsi byli Polacy, zgarniając dzięki temu komplet punktów w spotkaniu.Trener biało-czerwonych nie unikał zmian w pojedynku z Serbami. Na parkiecie pojawili się prawie wszyscy siatkarze. – Chciałem zobaczyć kilka rzeczy. Ciągle jesteśmy w okresie przygotowań i patrzymy, co możemy zrobić w różnych ustawieniach – tłumaczył Belg, który zamienił ustawienie na boisku Michała Kubiaka i Wilfredo Leona. – Wilfredo Leon nie jest defensywnym przyjmującym, będą mecze, w których będzie sobie radził lepiej i będą mecze, w których będzie spisywał się gorzej w przyjęciu – podkreślał Heynen i dodał: – Sprawdzam różne warianty. Sprawdzam jak możemy grać, jakie ustawienie jest najlepsze. Powoli  powinno już być widać, jak to powinno wyglądać. Jestem neutralnie usatysfakcjonowany tym pierwszym spotkaniem – mówił szkoleniowiec biało-czerwonych.

Przed Polakami jeszcze pojedynki z Brazylią i Finlandią. – W piątek na boisku pojawi się inna szóstka, w sobotę może będzie jeszcze inaczej – zdradził Vital Heynen. – Dopiero później zobaczymy, jaki skład wystawię w pierwszym meczu w Gdańsku. Niektóre połączenia są natomiast logiczne, jak Kubiak i Leon grający razem. Zobaczymy, co możemy zrobić więcej – podkreślił selekcjoner Polaków. Zdaniem Belga jego podopieczni mogliby być już na trochę innym etapie przygotowań. – Nadal uważam, że powinien wrócić do Zakopanego dwa dni wcześniej, nadal są rzeczy, które nie zawsze działają tak, jak powinny działać. Mogliśmy być trochę dalej w przygotowaniach – mówił trener. – Gdybym mógł zmienić przeszłość nadal wróciłbym dwa dni wcześniej, a kadra w Chicago nadal miałaby brązowy medal – wspomniał Vital Heynen.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved