Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Po prostu musiałem dokonać wyboru

Vital Heynen: Po prostu musiałem dokonać wyboru

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Vital Heynen ogłosił szeroki skład reprezentacji Polski, przed którą długi i wymagający sezon. Na liście zaprezentowanej przez szkoleniowca znalazło się równie kilka nowych twarzy. – Pamiętajmy, że obecnie na liście jest 32 zawodników, a do Ligi Narodów mogę zgłosić 25 nazwisk. Wszyscy są już poinformowani jaka będzie ich rola i czy wystąpią w tych rozgrywkach. Na razie nie chcę o tym mówić, bo to kolejny krok – mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowy Vital Heynen.

W szerokiej kadrze na 2019 rok znalazło się między innymi 7 atakujących, ale pomimo tego i tak wydaje się, że nadal kilku zawodników na niej zabrakło. – Muszę przyznać, że rzeczywiście Butryn miał bardzo dobry początek sezonu, a Malinowski nieźle radzi sobie w tych ostatnich meczach. Stąd rozumiem, że brak tego drugiego może budzić wątpliwości, ale to nie znaczy, że są w jakimś stopniu gorsi od pozostałych, którzy znaleźli się na liście. W Polsce jest wielu ciekawych atakujących, a ja po prostu musiałem dokonać wyboru – tłumaczył swoją decyzję trener Vital Heynen. Postanowił on sprawdzić między innymi Bartłomieja Bołądzia, z którym na co dzień pracuje w klubie. – Wtedy uważałem, że jest za wcześnie i dla mnie, i dla niego. Kiedy masz zawodnika, którego prowadzisz na co dzień, musisz być więcej niż stuprocentowo pewny, by powołać go do kadry. Rok temu miałem jego wybór z tyłu głowy, ale jednocześnie pojawiały się wątpliwości. Skoro więc miałem jakiekolwiek obiekcje, to postanowiłem, że jest za wcześnie na powołanie. Znam Bartka od dwóch sezonów i wiem, że też łatwiej będzie mi włączyć go do mojego systemu pracy z kolei dobrze jemu znanemu. Rozgrywa bardzo równy sezon w lidze niemieckiej, która choć nie jest na poziomie polskiej czy włoskiej, to nie oznacza że jest gdzieś na szarym końcu. Chciałbym sprawdzić jak poradzi sobie Bartek w reprezentacji na innym poziomie, zobaczyć w którym jest miejscu – wyjaśnił selekcjoner polskiej kadry.To jednak na razie jedynie szeroka kadra, na pierwsze treningi do Spały przyjedzie około 25-27 zawodników. – Pamiętajmy, że obecnie na liście jest 32 zawodników, a do Ligi Narodów mogę zgłosić 25 nazwisk. Wszyscy są już poinformowani jaka będzie ich rola i czy wystąpią w tych rozgrywkach. Na razie nie chcę o tym mówić, bo to kolejny krok. Tych 32, których powołałem do szerokiego składu na sezon zasłużyło, by znaleźć się na tej liście – mówił Vital Heynen, zdradzając również jaką rolę będzie pełnił jeden ze środkowych, Andrzej Wrona, który będzie w roli strażaka w razie kontuzji jednego z zawodników: – Andrzej Wrona będzie pełnił taką rolę na przestrzeni tego sezonu.

Na początek polska kadra rozegra mecz towarzyski z Niemcami w Gliwicach, następnie rozpocznie zmagania w Lidze Narodów, w której ponownie selekcjoner biało-czerwonych ma zamiar rotować składem. – Awans do Final Six nie będzie determinował tego czy te rozgrywki uznamy za udane czy nie. Fakt, że będę testował zawodników nie oznacza tego, że gramy by przegrywać. Zawsze będziemy walczyć o zwycięstwo, a dla mnie ważna będzie dyspozycja zawodników – podsumował Vital Heynen.

Cały wywiad Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved