Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Po prostu graliśmy ładną siatkówkę

Vital Heynen: Po prostu graliśmy ładną siatkówkę

Faza grupowa mistrzostw Europy nie sprawiła najmniejszych problemów Polakom. Nasi reprezentanci podobnie jak Francuzi i Belgowie w tej części mistrzostw stracili zaledwie seta. Podczas meczu z Ukraińcami, kończącym rywalizację w grupie D, trener Heynen sięgnął po nietypową roszadę. – To było bardzo fajne, że weszli i po prostu kontynuowali dobrą grę. Nie mogę mówić o zespole A i B albo pierwszym i drugim. Zespół wszedł i po prostu graliśmy ładną siatkówkę – stwierdził Vital Heynen.

W ostatnim meczu fazy grupowej Polacy zagrali z Ukraińcami. Biało-czerwoni kontrolowali sytuację na boisku. W połowie seta, gdy na zagrywkę wszedł środkowy trener Heynen sięgnął po zmianę, podczas której wymienił całą znajdującą się na boisku szóstkę. Ta roszada nie wybiła z rytmu biało-czerwonych, którzy wygrali wysoko zarówno drugiego, jak i trzeciego seta. – Jestem po prostu Vitalem Heynenem. Nie porównujcie mnie do Wagnera. Mówiłem przed meczem, że zagrają po połowie, to była połowa i zmieniłem zawodników. To było bardzo fajne, że weszli i po prostu kontynuowali dobrą grę. Nie mogę mówić o zespole A i B albo pierwszym i drugim. Zespół wszedł i po prostu graliśmy ładną siatkówkę – powiedział po czwartkowym spotkaniu trener Vital Heynen.

We wcześniejszych przewidywaniach wiele wskazywało, że biało-czerwoni w 1/8 trafią na Słowaków. Tak się jednak nie stanie, bowiem ostatniej kolejce rywalizacji w grupie B Hiszpanie wygrali 3:1 z Niemcami, dzięki czemu jednym punktem wyprzedzili siatkarzy ze Słowacji. Tym samym w sobotę o 20:00 reprezentacja Polski zmierzy się z zawodnikami z Hiszpanii. Polacy po meczu powtarzali, że nie wiedzą jak gra ich najbliższy rywal. – Opowiem śmieszną historię. Mój asystent wczoraj rozpoczął przygotowania dotyczące Słowacji. Ja byłem leniwy i powiedziałem nie, poczekaj trochę, bo potrzebowałem presji, więc właściwie nic nie zrobiłem w związku ze Słowakami. Poszedłem na miły spacer po mieście i widzisz, to był dobry wybór, bo mamy Hiszpanów i zaczynamy przygotowania teraz – stwierdził szkoleniowiec reprezentacji Polski.