Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Powtarzam – bądźmy realistami

Vital Heynen: Powtarzam – bądźmy realistami

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski zakończyła udział w Final Six Ligi Narodów. Biało-czerwoni zdołali ugrać tylko jednego seta. – Mówiłem chłopakom, że gdybyśmy wygrali raz, to byłby cud. A gdybyśmy zwyciężyli w obu spotkaniach, to moglibyśmy już przestać grać, bo nic lepszego nie dałoby się zrobić – powiedział po ostatnim spotkaniu Vital Heynen.

Chociaż do niedzieli we Francji trwać będzie turniej finałowy Ligi Narodów, Polacy już zakończyli w nim swój udział. Podopieczni Vitala Heynena po porażce na inaugurację walki w grupie  z Rosjanami w drugim meczu ulegli Amerykanom 0:3, tracąc nawet matematyczne szanse na awans do półfinału. – Jeśli patrzymy, kogo mieliśmy po drugiej stronie siatki, a kogo u nas zabrakło, to logika mówi, iż każde zwycięstwo nad Rosją czy USA należałoby uznać za coś niezwykłego. Mówiłem chłopakom, że gdybyśmy wygrali raz, to byłby cud. A gdybyśmy zwyciężyli w obu spotkaniach, to moglibyśmy już przestać grać, bo nic lepszego nie dałoby się zrobić – skomentował Vital Heynen.Najważniejszą imprezą sezonu w tym roku są mistrzostwa świata. Polacy bronić będą złota zdobytego cztery lata temu w Polsce. Biało-czerwoni w swojej grupie zagrają kolejno z Kubą, Portoryko, Finlandią, Iranem i Bułgarią. W Lidze Narodów Vital Heynen bardzo rotował składem. Po turniejach w Polsce swój udział w tych rozgrywkach zakończyli Michał Kubiak i Dawid Konarski. Polacy z szóstego miejsca awansowali do turnieju finałowego. Mając w perspektywie mistrzostwa świata, niepokojem niektórych napawa postawa biało-czerwonych w Lille. – Chcielibyśmy utrzymać poziom z meczów grupowych, ale Final Six to inna półka i trzeba się liczyć z tym, że z niektórych rzeczy będziemy zadowoleni, a z innych nie. Nie mogę powiedzieć, że jestem zaskoczony, iż mieliśmy problemy z najmocniejszymi rywalami. Którzy z moich siatkarzy grających przeciwko USA występują w topowych teamach? A po drugiej stronie kto stał? Lube, Modena, Kazań. Dlatego powtarzam: bądźmy realistami – zaznaczył trener Polaków.

Przed turniejem finałowym Vital Heynen podziękował Łukaszowi Kaczmarkowi, biorąc do Francji Bartosza Kurka, Damiana Schulza oraz Macieja Muzaja. W starciu przeciwko Rosjanom bardzo dobry mecz rozegrał ten pierwszy, jednak drugie spotkanie spędził już w kwadracie. Dlaczego szkoleniowiec nie zdecydował się ponownie wyjść z Kurkiem w pierwszym składzie? – Mamy kilku atakujących, którzy dla mnie prezentują równy poziom i nie jestem w stanie powiedzieć, który jest najlepszy. Czy nadal będę sporo zmieniał, czy ogłoszę, którzy gracze są w wyjściowej szóstce? Nie widzę na razie takiej grupy, a skoro tak, muszę wierzyć w siłę szerszej ekipy i zaakceptować rotacje – wyjaśnił.

źródło: sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved