Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Vital Heynen: Polska nie będzie lepsza niż cztery lata temu

Vital Heynen: Polska nie będzie lepsza niż cztery lata temu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po dwudniowej przerwie od meczu otwarcia do gry wchodzą pozostałe zespoły grupy D. Polacy w swoim pierwszym meczu zmierzą się z Kubańczykami. – Uważam, że grupa D jest bardzo silna. Niektóre zespoły należą do światowej czołówki, pozostali są bardzo młodzi, ale grają z ogromną chęcią. Jestem pewien, że nie będzie dla nas łatwych meczów. Przy obecnej formule każdy mecz jest ważny – stwierdził Plamen Konstantinow.

We wtorek w Warnie odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów grupy D. W środę w Warnie rozegrane zostaną dwa mecze – Iranu z Portoryko i Polski z Kubą. Na inaugurację turnieju,w niedzielę Bułgarzy pokonali Finów 3:0. – Zagraliśmy już jeden mecz i turniej dla nas już się rozpoczął. Dla Finlandii to duży zaszczyt być tu i grać w drugich z rzędu mistrzostwach świata. Mieliśmy cztery dni, aby przygotować się do kolejnego meczu. Spodziewamy się, że tysiące fińskich fanów będą tu, aby nas wspierać – powiedział Tuomas Sammelvuo. – Skupimy się, żeby grać lepiej i lepiej, walczyć o każdą piłkę i damy z siebie wszystko, aby spróbować dotrzeć do drugiej rundy – dodał trener Finów.Chciałbym powiedzieć „witam” wszystkim moim kolegom. Życzę im udanego turnieju i mam nadzieję, że spodoba im się cała atmosfera. Uważam, że grupa D jest bardzo silna. Niektóre zespoły należą do światowej czołówki, pozostali są bardzo młodzi, ale grają z ogromną chęcią. Jestem pewien, że nie będzie dla nas łatwych meczów. Przy obecnej formule każdy mecz jest ważny – stwierdził trener gospodarzy, Plamen Konstantinow.

Zadowolenia z warunków panujących w Bułgarii nie ukrywali trenerzy Portoryko i Iranu. – Chciałbym podziękować za gościnę. Chcemy być coraz lepsi. Dla nas to świetna konkurencja. Chcemy spróbować i zagrać na poziomie naszych przeciwników, jesteśmy bardzo podekscytowani – przyznał Oswald Antonetti Cameron. – Warunki w Warnie są doskonałe. Byłem tu wcześniej z reprezentacją Serbii, jednak teraz, po renowacji, to miejsce jest klasy światowej. Przyjechaliśmy tutaj walczyć w każdym meczu. Musimy grać sercem. Jeśli zagramy rutynowo, nic nie osiągniemy – dodał Igor Kolaković.

Pierwszym rywalem biało-czerwonych podczas turnieju będą Kubańczycy. – Mamy bardzo młody zespół. Przyjechaliśmy z dobrą motywacją i naszym celem jest awans do drugiej rundy. To jest bardzo mocna grupa, jednak każdy z naszych graczy wierzy, że da z siebie wszystko – powiedział Nicolas Ernesto Vives Coffigny, trener Kubańczyków.

Otwarcie o swojej drużynie powiedział Vital Heynen. – Jako trener mistrzów świata wiem jedno – Polska nie będzie lepsza niż cztery lata temu. Jestem tego pewien. Mam przeczucie, że będą to wspaniałe mistrzostwa – przyznał trener Polaków. Organizatorzy jednak po raz kolejny nie pokazali się z najlepszej strony. Po tym, jak w poniedziałek Polacy musieli wracać z treningu taksówkami, we wtorek bus podstawiony przez organizatorów nie poczekał na Belga, który po konferencji udzielał wywiadów. – Może ktoś poinformować moich graczy, że mogę się spóźnić – zapytał za pośrednictwem Twittera, gdzie opisał swoje problemy z powrotem do hotelu.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved