Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Pierwsza szóstka to nasz cel podczas MŚ

Vital Heynen: Pierwsza szóstka to nasz cel podczas MŚ

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentacja Polski za 32 dni w Warnie rozegra swój pierwszy mecz podczas FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. Rywalem biało-czerwonych będzie Kuba. Początek tego spotkania o godzinie 20.30. – Myślę, że dla tego nowego zespołu, w którym wielu chłopaków zagra swoje pierwsze mistrzostwa świata, wejście do pierwszej szóstki będzie porównywalne poziomem do zdobycia mistrzostwa świata. Zatem wejście do pierwszej szóstki jest absolutnie naszym celem, a potem zobaczymy – powiedział Vital Heynen, trener polskiej drużyny. Przypomnijmy, że Polacy będą bronić wywalczonego przed czterema laty złotego medalu w katowickim Spodku.

21 września 2014 roku po pasjonującym meczu Polska pokonała Brazylię 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22) w finale FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 i po 40 latach ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. Czy biało-czerwonym uda się obronić tytuł wywalczony cztery lata temu w katowickim Spodku? – Jeśli spojrzeć na naszą drużynę w porównaniu z tą sprzed czterech lat, to ilu zawodników zostało? Trzech, czterech? Nie więcej, zatem to nowy zespół i możemy mówić o nowych wyzwaniach. Myślę, że dla tego nowego zespołu, w którym wielu chłopaków zagra swoje pierwsze mistrzostwa świata, wejście do pierwszej szóstki będzie porównywalne poziomem do zdobycia mistrzostwa świata. Zatem wejście do pierwszej szóstki jest absolutnie naszym celem, a potem zobaczymy. Nigdy nie wiesz, co się stanie. Na pewno mówienie o obronie tytułu i o tym, że będziemy mistrzem świata jest o wiele za wcześnie i brak w tym logiki. Czasem w sporcie zdarzają się rzeczy sprzeczne z logiką, ale w tym momencie pierwsza szóstka to naprawdę wysoko postawiony cel – powiedział Vital Heynen w specjalnie przygotowanym materiale przez Polski Związek Piłki Siatkowej.W przygotowaniach do siatkarskiego mundialu udział bierze 15 zawodników. Jakie są mocne strony polskiej drużyny? – Czternastu dobrych zawodników. Myślę, że żaden kraj na świecie nie ma tak wielu dobrych siatkarzy. Może brak nam gwiazd światowego formatu. Mamy ich kilka, ale inne zespoły mają ich wiele. Jednak mamy naprawdę dobrych jakościowo zawodników. W całej tej czternastce mamy drużynę A i B na tym samym poziomie – tego nie ma nikt inny – podkreślił szkoleniowiec.

W fazie grupowej reprezentacja Polski zmierzy się odpowiednio z Kubą (12.09), Portoryko (13.09), Finlandią (15.09), Iranem (17.09) i Bułgarią (18.09). Kto będzie najgroźniejszym rywalem w fazie grupowej? – W tym momencie nie myślę o mistrzostwach świata. Myślę o tym, żebyśmy byli coraz lepsi, grali coraz lepiej. Najniebezpieczniejszym rywalem jest Kamerun, z którym gramy za dwa tygodnie. To pierwszy krok. Zobaczymy, jak dobrze zagramy z Kamerunem, będziemy poprawiać się krok po kroku. 10 września, na dwa dni przed mistrzostwami świata będzie można mi zadać to samo pytanie – wyznał trener biało-czerwonych.

Kto zdaniem Vitala Heynena, sternika polskiej drużyny, zostanie mistrzem świata? – Teraz mówię ogólnie – myślę, że faworytami są USA i Rosja. To moje dwa typy. I dodał na koniec: – Może Włochy, jako gospodarz, choć w to wątpię i Francja, jeśli utrzyma się w komplecie. To daje cztery zespoły, które oceniam bardzo wysoko, ale wiem, że zawsze będą jakieś niespodzianki i myślę, że to coś dla nas.

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na FIVB Mistrzostwa Świata Włochy/Bułgaria 2018:
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Damian Schulz
przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski
libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

 

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved