Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen o Bednorzu: Jestem szczęśliwy, że gra tak dobrze

Vital Heynen o Bednorzu: Jestem szczęśliwy, że gra tak dobrze

fot. Klaudia Piwowarczyk

Temat relacji Vitala Heynena z Bartoszem Bednorzem wzbudza w środowisku siatkarskim w Polsce dość duże emocje. Zawodnik włoskiej Modeny został pominięty przez selekcjonera w składzie na kwalifikacje olimpijskie i mistrzostwa Europy. W trwającym sezonie ligowym przyjmujący spisuje się znakomicie, w weekend odebrał kolejne MVP.  Do całej sytuacji odniósł się Vital Heynen.  – Niektórzy uważają, że mamy ze sobą jakiś problem, ale są w błędzie – mówi. – Pokazuje walecznego ducha i jestem raczej pewny, że w lecie będziemy razem pracować  – dodaje Belg.

Bartosz Bednorz nie znalazł się w składzie reprezentacji Polski ani na kwalifikacje olimpijskie, ani na mistrzostwa Europy. Był jednak ważnym ogniwem zespołu w Lidze Narodów, gdzie przypomnijmy otrzymał nawet nagrodę indywidualną. Po braku powołania na najważniejsze imprezy mówiło  się wtedy nawet o konflikcie na linii trener-zawodnik. W tym sezonie ligowym Bartosz Bednorz również błyszczy w zespole z Modeny. – Nie widziałem niedzielnego spotkania zespołu z Modeny, przejrzałem tylko statystyki. Mogę powiedzieć, że gra znakomicie – mówi o Polaku Vital Heynen.Do tematu swoich relacji z Bartoszem Bednorzem odniósł się selekcjoner reprezentacji Polski.  – Niektórzy uważają, że mamy ze sobą jakiś problem, ale są w błędzie. Bartek w stosunku do mnie zawsze zachowywał się właściwie. Porozmawiałem z nim krótko na Superpucharze i byłem z nim w kontakcie także po tych zmaganiach. Mogę powiedzieć, że wszystko między nami jest wyjaśnione. Chce grać w reprezentacji w następne wakacje, a ja zrobię wszystko, by uczynić kadrę jak najmocniejszą. Jestem więc szczęśliwy, że gra tak dobrze – mówi Vital Heynen ciesząc się jednocześnie z formy zawodnika.

Wielu zadaje sobie pytanie, czy latem 2020 roku Bednorz ponownie założy reprezentacyjną koszulkę.  Belgijski szkoleniowiec po częśći rozwiał te wątpliwości. – Zgaduję, że nie był zadowolony z powodu moich decyzji w czasie ostatniego roku, ale podjął wyzwanie udowodnienia mi tego, że musi być w drużynie w kolejne wakacje. Jestem pełen szacunku, że w ten sposób zareagował. Pokazuje walecznego ducha i jestem raczej pewny, że w lecie będziemy razem pracować – kończy Belg.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved