Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Vital Heynen nie przedłuży kontraktu z Niemcami

Vital Heynen nie przedłuży kontraktu z Niemcami

fot. volleyball.de

Liga Światowa 2016 będzie ostatnią imprezą, w której męską reprezentację Niemiec poprowadzi Vital Heynen. Belgijski szkoleniowiec i federacja doszli do porozumienia, aby nie przedłużać trwającej do 30 września umowy. Vital Heynen reprezentację Niemiec prowadził od 2012 roku.

Pod wodzą Vitala Heynena reprezentacja Niemiec zdołała zająć piąte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Londynie, w minionym roku Niemcy pewnie wygrali igrzyska europejskie w Baku. Największy sukces ekipa naszych zachodnich sąsiadów odniosła jednak w 2014 roku, kiedy to podczas rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata stanęła na najniższym stopniu podium. W styczniu 2016 roku zanotowali oni jednak bardzo bolesną porażkę, przegrywając we własnym kraju po dramatycznym boju mecz o trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich z reprezentacją Polski. Tym samym Niemcy definitywnie stracili szansę na udział w turnieju w Rio de Janeiro.

Szanujemy decyzję Vitala, aby pożegnać się po zakończeniu tegorocznej edycji Ligi Światowej po ponad trzech latach owocnej współpracy. Miał on znaczący wkład w podniesienie wydajności reprezentacji mężczyzn, która obecnie jest jedną z topowych drużyn na świecie – powiedział prezydent niemieckiej federacji Thomas Krohne. Podczas Ligi Światowej Niemcy zagrają w dywizji 3, wracając do tych rozgrywek po rocznej nieobecności. Rywalami będą Meksyk, Hiszpania, Czarnogóra, Katar (prowadzony przez byłego szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla, a także byłego asystenta Vitala Heynena w kadrze Niemiec – Roberto Piazzę), Słowenia i Portoryko. Celem jest oczywiście awans do grupy 2.O swojej decyzji Vital Heynen poinformował w poniedziałek w specjalnym oświadczeniu. – Dwa tygodnie temu reprezentacja Niemiec rozegrała swój najlepszy turniej w ostatnich latach, ale nawet nasz najlepszy poziom nie wystarczył do tego, aby pokonać reprezentację mistrzów świata, Polskę i wciąż liczyć się w walce o igrzyska olimpijskie. Zabrakło jednego punktu, jednej piłki… Piszę ten list, aby poinformować, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy zakończę współpracę z drużyną narodową. Po turnieju w Berlinie poinformowałem federację, że nie przedłużę mojego kontraktu. Teraz czekają mnie nowe wyzwania, ale już nie w Niemczech. Jestem oczywiście gotowy poprowadzić zespół podczas Ligi Światowej, ale nie byłoby problemu, gdybym musiał opuścić zespół wcześniej. Po rozmowach z prezydentem DVV Thomasem Krohne ustaliliśmy, że poprowadzę drużynę narodową podczas Ligi Światowej. Wierzę głęboko, że w tym ostatnim wyzwaniu z reprezentacją Niemiec pomogę w awansie do grupy 2 – napisał belgijski szkoleniowiec.

 

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved