Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czy Vital Heynen nadal będzie łączył pracę w klubie i reprezentacji?

Czy Vital Heynen nadal będzie łączył pracę w klubie i reprezentacji?

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Umowa Vitala Heynena z VfB Friedrichshafen dobiega końca po tym sezonie. Czy selekcjoner mistrzów świata dalej będzie łączył funkcje? Do rozmów z władzami klubu na temat przyszłości selekcjoner Polaków usiądzie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Zatrzymać go nie będzie łatwo, bo akcje Heynena jako trenera mistrzów świata wzrosły na siatkarskim rynku. Już podczas klubowych mistrzostw świata pod koniec ubiegłego roku mówiło się o zainteresowaniu jego osobą m.in. przez Cucine Lube Civitanova. Władze VfB wiedzą, że zatrzymać Belga będzie bardzo trudno. – To normalne, że po sukcesie z reprezentacją Polski wzrosło zainteresowanie nim innych klubów, ale chcielibyśmy, żeby został we Friedrichshafen. Usiądziemy do rozmów, przedyskutujemy jego plany i pomysły – mówi nam Guido Heerstrass, dyrektor zarządzający VfB.Obejmując reprezentacją Polski, podkreślał, że jego celem jest medal w Tokio w 2020 roku, a pierwszy etap zmagań mistrzów świata o wyjazd na igrzyska przypadnie w sierpniu. Jeśli nie wygrają turnieju z udziałem Francji, Słowenii i Tunezji, to drugi etap kwalifikacji odbędzie się w europejskim turnieju w styczniu przyszłego roku.

Na razie nie wiadomo, czy Heynen w przyszłym sezonie będzie dalej pracował w klubie – czy to w VfB, czy w jakimkolwiek innym, a może skupi się wyłącznie na reprezentacji Polski. Z jednej strony pozostając we Friedrichshafen, nadal pracowałby w dobrze znanym sobie środowisku. – Teraz ma tę przewagę, że zna klub i ludzi, którzy tu pracują – dodaje prezes Heerstrass. Z drugiej – to właśnie praca w niemieckim klubie jest głównym źródłem utrzymania dla Heynena, który wielokrotnie podkreślał, że nie przyszedł do Polski dla pieniędzy. Wysokość jego kontraktu z polską federacją nie jest znana, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że z biało-czerwonymi zgodził się pracować na podobnych warunkach, jakie miał w reprezentacji Belgii. Tam zarabiał około 6 tysięcy euro. Jego kontrakt w VfB może wynosić nawet dwa razy więcej. Oznacza to, że jeśli Heynen miałby skupić się wyłącznie na pracy z kadrą, należałoby renegocjować wysokość jego umowy z PZPS-em.

– Jeśli trener przedstawi takie oczekiwania, to będziemy na nie odpowiadać. Na razie nie spekulujmy – tłumaczy rzecznik PZPS-u Janusz Uznański. Ze strony polskiej federacji nie ma też presji, jeśli chodzi o skupienie się w sezonie olimpijskim wyłącznie na pracy z zespołem mistrzów świata. – Decyzja należy do samego trenera, a my jako PZPS zostawiamy mu wolną rękę – kończy Uznański.

Cały artykuł  Edyty Kowalczyk w: Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved