Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Muszę opracować nowy plan

Vital Heynen: Muszę opracować nowy plan

fot. Sylwia Lis-Dubiel

FIVB podjęła decyzję o rozegraniu siatkarskiej Ligi Narodów po igrzyskach olimpijskich. – Ciekaw jestem ilu zawodników będzie zmotywowanych, by wystąpić w tym turnieju – zastanawiał się w rozmowie z Przeglądem Sportowym  trener reprezentacji Polski, Vital Heynen.

Siatkarska Liga Narodów to ogromne przedsięwzięcie, które w sumie ma trwać siedem tygodni. W piątek FIVB zdecydowała, że ze względu na pandemię koronawirusa przeniesie rozgrywki, które są nie tylko rozciągnięte w czasie, ale także na prawie wszystkich kontynentach. Liga Narodów miała być jedynym turniejem przed igrzyskami olimpijskimi i stanowić najważniejszy etap przygotowań do najważniejszych meczów tego sezonu. – Prawdopodobnie Liga Narodów rozpocznie się tydzień lub dwa po igrzyskach i potrwa do października. Pytanie tylko co z samymi igrzyskami, bo wciąż nie wiemy czy zostaną one przełożone – mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym trener polskich siatkarzy Vital Heynen.Igrzyska olimpijskie miały być ostatnim turniejem w trakcie sezonu reprezentacyjnego, co sprawiało, że już we wrześniu miały wystartować ligi krajowe. – W tej sytuacji zawodnicy nie mieliby wolnego po powrocie z Tokio. Jestem ciekaw jak zawodnicy zmotywują się do gry w sytuacji, gdy najważniejszy turniej będą mieć już za sobą. Poza tym Liga Narodów miała być ważną formą przygotowania do igrzysk, więc muszę opracować nowy plan – zapowiedział Heynen.

Jeszcze niedawno szkoleniowiec polskiej reprezentacji domagał się skrócenia przez władze PLS S.A. krajowych rozgrywek, by kadrowicze mogli dostać wolne przed sezonem kadrowym. FIVB swoją decyzją o zmianie terminu Ligi Narodów, chce umożliwić dokończenie sezonów ligowych. Jak do tej pory, w Niemczech zdecydowano się już skończyć sezon, a Serie A i PlusLiga zawiesiły zmagania. – Myślę, że decyzja FIVB nie będzie mieć aż takiego wpływu na rozgrywki ligowe. Chciałbym, żeby w czerwcu można było zagrać z mocnymi reprezentacjami w Polsce, ale pewnie rywale będą chcieli tego samego w swoich krajach, by dobrze przyszykować się do igrzysk – mówił Vital Heynen.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved