Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Możemy grać dobrze nawet młodymi zawodnikami

Vital Heynen: Możemy grać dobrze nawet młodymi zawodnikami

fot. Katarzyna Antczak

Trzeci weekend Siatkarskiej Ligi Narodów reprezentacja Polski rozegra w japońskiej Osace, gdzie jej rywalami będą Włochy, Japonia oraz Bułgaria. Dla podopiecznych Vitala Heynena to pierwszy turniej, który zagrają poza Polską. – Liga Narodów to trudny turniej z wieloma meczami do rozegrania. Wiem, że możemy grać dobrze nawet z młodymi zawodnikami w składzie. Możemy cały czas iść do przodu – mówił trener polskiej kadry, Vital Heynen.

W Osace już w piątek rano czasu polskiego biało-czerwoni zmierzą się z Włochami, którzy do Japonii przylecieli bez swoich największych gwiazd. – Trudno powiedzieć, który zespół jest najlepszy. Powiedziałem moim zawodnikom, że muszą być skoncentrowani podczas swoich spotkań. To bardzo ważne, aby odpowiednio dostosować się do tak trudnego turnieju. Po dwóch turniejach Ligi Narodów zmieniliśmy skład drużyny. Dla niektórych zawodników będą to pierwsze mecze podczas tegorocznych rozgrywek. Jestem przekonany, że wszyscy dadzą z siebie maksimum – zapowiedział trener Italii, Gianlorenzo Blengini. W kolejnym dniu turnieju rywalek Polaków będą natomiast Japończycy. Azjatycka kadra zanotowała do tej pory na swoim koncie trzy zwycięstwa i tyle samo porażek. –  Patrząc wstecz na ten turniej Ligi Narodów po dwóch tygodniach, mamy trzy zwycięstwa i trzy porażki na swoim koncie. To dokładnie tak, jak się spodziewałem. W ten weekend zmagań wchodzimy po 36-godzinnej podróży z Brazylii. W czwartek zespół po raz pierwszy od tygodnia normalnie trenował. Wszyscy przeciwnicy to mocne zespoły i są wyżej w tabeli od naszej drużyny. Chcemy zdobyć jak najwięcej doświadczenia, grając przeciwko tak wysokim zawodnikom – ocenił rywali szkoleniowiec Japończyków, Yuichi Nakagaichi.Na zakończenie turnieju w Osace biało-czerwoni zmierzą się z Bułgarią, która w tej edycji Ligi Narodów gra trochę w kratkę. – Jestem szczęśliwy, że jesteśmy w Japonii. To zawsze miłe i interesujące grać w siatkówkę przed dużą ilością kibiców. Pragnę życzyć wszystkim zespołom powodzenia. Dla nas ważne będzie to, żeby nowi zawodnicy mogli zdobyć doświadczenie na takim poziomie turnieju jak Liga Narodów. W każdym meczu damy z siebie wszystko, co mamy najlepsze. Mamy swoje problemy i pewne kontuzje, ale wszystkie zespoły mają podobne problemy. Postaramy się zagrać jak najlepiej – mówił Plamen Konstantinow. Zmiany w składzie nie ominęły również Polaków, a część siatkarzy, grających w dwóch poprzednich turniejach dostała od selekcjonera wolne. – Liga Narodów to trudny turniej z wieloma meczami do rozegrania. Wiem, że możemy grać dobrze nawet z młodymi zawodnikami w składzie. Możemy cały czas iść do przodu. Japonia gra bardzo dobrze. Nie wiemy, który z tych czterech zespołów będący w Osace jest najlepszy – dyplomatycznie przyznał Vital Heynen.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved