Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Nie mogę nikomu obiecać gry w Lidze Naródów

Vital Heynen: Nie mogę nikomu obiecać gry w Lidze Naródów

fot. Patryk Głowacki

Decyzja FIVB o zmianie wielkości kadry na nadchodzącą Ligę Narodów jest głośno komentowana w siatkarskim środowisku. Do tematu odniósł się również trener reprezentacji Polski, Vital Heynen, który przyznał, iż rujnuje mu to koncepcję ułożenia rozkładu gier dla zawodników. – W tym momencie nie mogę porozmawiać otwarcie z moimi graczami na temat planów – stwierdził trener.

Światowa federacja siatkówki próbuje zrobić wszystko, by uatrakcyjnić Ligę Narodów, która aktualnie nieco traci na wartości. Mianowicie szkoleniowcy czołowych reprezentacji decydują się na częste roszady w składach, by nie przemęczyć swoich głównych graczy przed najważniejszymi rozgrywkami. Na takie ruchy zdecydowała się m.in. Polska, która mimo tego zdołała zdobyć brązowy medal imprezy.Światowa federacja siatkówki nie jest jednak zadowolona z takiego rozwiązania, gdyż obniża się przez to poziom rozgrywek. Włodarze siatkówki zamierzają dokonać zmian w tym zakresie, wprowadzając znacznie pomniejszony limit zawodników, którzy mogą być zgłoszeni do rozgrywek. Środowisko dość mocno krytykuje ten pomysł, gdyż jest on sprzeczny z tym, by siatkarski kalendarz był mniej napięty.

Decyzja FIVB nie podoba się również trenerowi kadry Polski. Vital Heynen sugeruje bowiem, iż nie jest on w stanie zbudować koncepcji na jak najlepsze rozegranie reprezentacyjnego sezonu. – Czekamy na oficjalny komunikat i dopiero wtedy będziemy myśleć, jak będzie wyglądać turniej. Największym problemem jest to, że w tym momencie nie mogę porozmawiać otwarcie z moimi graczami na temat planów, ponieważ muszę czekać na podanie zasad rozgrywania turnieju. Nie mogę obiecać nikomu gry w czasie Ligi Narodów, jeśli nie wiem, czy będę miał wystarczająco dużo miejsc. Decyzja FIVB znacząco wpłynie na przygotowania siatkarzy – portalowi sport.tvp.pl powiedział belgijski szkoleniowiec.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved