Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Nie lubię memoriału, a memoriał nie lubi mnie

Vital Heynen: Nie lubię memoriału, a memoriał nie lubi mnie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– To bardzo mocno obsadzony turniej. Mamy dwa zespoły, które grały w finałach ostatniej edycji siatkarskiej Ligi Narodów, a więc reprezentacje Francji i Rosji. Do tego jesteśmy my i bardzo silna reprezentacja Kanady. Oczywiście, że chcemy wygrać, ale patrzymy logicznie na to wszystko: mamy reprezentacje, które obecnie są przed nami – powiedział na dzień przed rozpoczęciem Memoriału Huberta Wagnera trener biało-czerwonych, Vital Heynen.

Już w najbliższy piątek rozpocznie się 16. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W krakowskiej Tauron Arenie rywalizować będą cztery zespoły. Oprócz reprezentacji Polski udział w imprezie wezmą Francja, Rosja oraz Kanada. – Nie lubię Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, a memoriał nie lubi mnie, patrząc na wyniki, jakie osiągałem dotychczas w tym turnieju – przyznał  żartobliwie trener reprezentacji Polski Vital Heynen podczas czwartkowej konferencji prasowej. – To bardzo mocno obsadzony turniej. Mamy dwa zespoły, które grały w finałach ostatniej edycji siatkarskiej Ligi Narodów, a więc reprezentacje Francji i Rosji. Do tego jesteśmy my i bardzo silna reprezentacja Kanady. Oczywiście, że chcemy wygrać, ale patrzymy logicznie na to wszystko: mamy reprezentacje, które obecnie są przed nami, mam na myśli Rosjan i Francuzów, o zwycięstwo w całym turnieju będzie więc bardzo ciężko – ocenił szanse swoich podopiecznych szkoleniowiec Polaków. Biało-czerwoni pierwsze spotkanie rozegrają z ekipą z Kraju Klonowego Liścia., w sobotę zmierzą się z Francją, a w niedzielę na zakończenie zagrają z Rosją. – Mówiłem moim zawodnikom, aby na razie nie myśleli o niedzieli, koncentrujmy się na meczu piątkowym, później porozmawiamy o tym, co możemy ewentualnie poprawić na kolejne mecze. Nie koncentrujmy się na wygraniu memoriału już przed pierwszym meczem, tylko myślmy o każdym kolejnym pojedynku – dodał Belg.Dla biało-czerwonych  możliwość zmierzenia się z tak mocnymi zespołami jest ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata.  – Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować organizatorom za to, że ten turniej gromadzi co roku tak dobre ekipy. Przyjeżdżają do nas najlepsi, dla nas to jest bardzo duża motywacja, będziemy chcieli dołączyć do tych czołowych ekip. Staramy się dołączyć do tych najlepszych i mam nadzieję, że nie będziemy od nich odstawać. Na pewno stać nas na nawiązanie walki z tymi zespołami – powiedział kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak. –  Czekamy z niecierpliwością na pierwszy mecz, w piątek gramy z Kanadą i wierzę, że hala się zapełni. Tego byśmy sobie życzyli, a mam nadzieję, że swoją grą odwdzięczymy się kibicom na tyle, że wyjdą z hali zadowoleni – zapowiedział przyjmujący.

To już 16. edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, jest mi bardzo miło być w Krakowie już po raz czwarty z tym turniejem. Cieszę się, że Vital Heynen jest trenerem naszej reprezentacji, byłem za tą kandydaturą, dlatego że to jedyny trener, który mówiąc o pracy z reprezentacją Polski, powiedział, że interesuje go tylko medal. Tak jak wiele lat temu mówił Hubert Jerzy Wagner. Tymi słowami trener Heynen mnie bardzo ujął i wierzę, że dotrzyma tego słowa – powiedział z kolei Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved