Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Kurek będzie na zgrupowaniu

Vital Heynen: Kurek będzie na zgrupowaniu

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Wiele osób związanych z siatkówką wyrażało zmartwienie dotyczące niedawnej kontuzji Bartosza Kurka. Atakujący nie będzie mógł bowiem wspomóc reprezentacji przez co najmniej trzy miesiące. Obawy takim stanem rzeczy nie ujawnia jednak trener kadry Polski, Vital Heynen. – Rozmawialiśmy z Bartkiem, ale nie wiem, jaka jest dokładnie jego kontuzja. Na razie to sprawa lekarza klubowego, nie moja – powiedział szkoleniowiec.

Edyta Kowalczyk: Jak pan zareagował na informację o kontuzji Bartosza Kurka?Vital Heynen: Szczerze mówiąc, to nie powiem za wiele. Dlaczego? Bo póki nie zaczęło się jeszcze zgrupowanie, to Bartek jest pod opieką lekarzy klubowych i sztabu z Warszawy. Mamy taką umowę, że widzimy się 16 maja, gdy zbierze się kadra.

Rozmawiał pan już z Kurkiem?

Rozmawiam z wszystkimi zawodnikami, nawet dzisiaj miałem już kontakt z około sześcioma zawodnikami do południa. Rozmawialiśmy z Bartkiem, ale nie wiem, jaka jest dokładnie jego kontuzja. Na razie to sprawa lekarza klubowego, nie moja.

Pan jest selekcjonerem drużyny, z którą przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł trenować MVP mistrzostw świata!

Powiedziałem Bartkowi, że to normalna sytuacja. Po prostu przyjeżdża na kadrę, zaczynamy pracować, zajmujemy się nim. Dla dobra jego i całej drużyny. Mam zawsze trzy cele, jeśli chodzi o pracę z drużyną: żeby sprawiać by zawodnicy byli coraz zdrowsi, coraz lepsi i by dzięki temu zespół osiągał rezultaty. Dlatego z Bartkiem też będziemy pracować nad tym, by był zdrowy i stawał się lepszy.

Czyli Kurek ma przyjechać na początek zgrupowania do Spały?

Oczywiście! Przecież jest zawodnikiem kadry na przyszły sezon!

Nie będzie w tym czasie przechodził rehabilitacji?

W Spale zdecydujemy, jakie będą działania. Gdyby to się przytrafiło któremukolwiek innemu zawodnikowi, to pracowalibyśmy tak samo. Mamy zawodników, troszczymy się o nich, zajmujemy się nimi i pracujemy z nimi.

Ma pan plan B w związku z tym, że Kurka zabraknie w pierwszej części sezonu?

Nie lubię określenia „plan B”, bo ja po prostu chcę mieć dobrą drużynę. Bartek i tak nie grałby za wiele w Lidze Narodów, bo planujemy dać szansę młodszym zawodnikom, więc jego kontuzja aż tak nie wpływa na plany. Jeden z dziennikarzy zapytał mnie, co będzie za trzy miesiące, kiedy Kurek ma wrócić do treningów. Cóż, gdybym to wiedział, to byłbym idealnym trenerem! Nie wiem co się stanie w tym czasie… Najważniejsze, że nie musiałem zmieniać listy przed zgrupowaniem w Spale. To znaczy, że każdy z zawodników, którzy się na niej znaleźli, chcą należeć do kadry. Bartek jest na tej liście, a jest na niej 30 zawodników.

Kiedy zostanie opublikowana?

Przesłałem ją już do PZPS i teraz od nich zależy kiedy zostanie upubliczniona. Skład na Ligę Narodów trzeba zgłosić bodajże do 2 maja.

Więcej na przegladsportowy.pl.
Rozmawiała Edyta Kowalczyk.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved