Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Każdy będzie musiał wywalczyć sobie miejsce w drużynie

Vital Heynen: Każdy będzie musiał wywalczyć sobie miejsce w drużynie

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

– Leon chce zagrać w reprezentacji kraju, z którym jest związany – ma żonę Polkę, dziecko i ma prawo mieć polski paszport. To nie jest wybór zespołu, który da ci więcej możliwości grania, ale kraju dającego możliwość normalnego funkcjonowania. To dowód na ogromną otwartość Polski – powiedział Vital Heynen, szkoleniowiec reprezentacji Polski, który w ten sposób ustosunkował się do nieco kontrowersyjnych słów Earvina N’Gapetha dotyczących Wilfredo Leona.

Sporo kontrowersji wywołały ostatnio słowa Earvina N’Gapetha dotyczące gry Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. Ze zdaniem francuskiego przyjmującego nie zgadza się trener biało-czerwonych. – Cieszę się, że Earvin nie boi się wyrażać swoich opinii otwarcie. I właśnie o tę wolność słowa mi chodzi. Są kraje, w których ona nie istnieje i za wyrażanie swoich poglądów trafia się do więzienia. Są kraje, które nie dają pełnej wolności swoim obywatelom i tak właśnie jest na Kubie, skąd wyjechał kilka lat temu Wilfredo. To nie jest emigracja za pracą, ale opuszczenie swojej rodziny, bliskich osób, domu, by móc korzystać z wolności, móc podróżować, nie pytając nikogo o zgodę. Chce zagrać w reprezentacji kraju, z którym jest związany – ma żonę Polkę, dziecko i ma prawo mieć polski paszport. To nie jest wybór zespołu, który da ci więcej możliwości grania, ale kraju dającego możliwość normalnego funkcjonowania. To dowód na ogromną otwartość Polski – powiedział Vital Heynen, szkoleniowiec reprezentacji Polski.Nie ulega wątpliwości, że Leon jest obecnie jednym z najlepszych siatkarzy na świecie, jednak jeśli wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie reprezentacji Polski, to siłą rzeczy jeden z mistrzów świata (w tym przypadku np. Artur Szalpuk) będzie musiał znaleźć się na ławce rezerwowych. Jednak belgijski trener nie widzi w tym nic nadzwyczajnego. – Na tym polega życie sportowca. Jeśli jesteś dobry grasz, jeśli są lepsi – to oni są na boisku. Każdy będzie musiał wywalczyć swoje miejsce w drużynie. Leon też – podkreślił trener biało-czerwonych, według którego najistotniejsze jest stworzenie drużyny, w której każdy zawodnik będzie czuł się potrzebny. – Leon to gracz, który może wnieść dodatkową jakość, ale dla mnie najważniejsze jest stworzenie najlepszej drużyny, a nie zebranie najlepszych zawodników – zakończył Vital Heynen.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved