Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Vital Heynen: Jeszcze dwa dni temu graliśmy w ME

Vital Heynen: Jeszcze dwa dni temu graliśmy w ME

Polacy rozpoczęli zmagania w tegorocznej edycji Pucharu Świata. W czasie, gdy pierwsza drużyna odpoczywała i zwiedzała Japonię, z Tunezją świetnie poradził sobie drugi skład polskiej kadry. – Wygraliśmy 3:0 i to jest wszystko, co można powiedzieć o tym meczu – podsumował trener biało-czerwonych, Vital Heynen.

Szybki pierwszy i trzeci set, druga odsłona z problemami, ale zwycięska – tak wyglądało pierwsze starcie polskiej reprezentacji w Pucharze Świata 2019. Polacy pokonali Tunezję, grając w zupełnie zmienionym, eksperymentalnym składzie. – To nie jest dla nas łatwy Puchar Świata. Jeszcze dwa dni temu graliśmy w mistrzostwach Europy. Teraz gramy drugim składem. Nasz pierwszy zespół podróżuje obecnie po Japonii. Wygraliśmy 3:0 i to jest wszystko, co można powiedzieć o tym meczu – powiedział po tym starciu Vital Heynen.

Poczynaniom kolegów z kwadratu dla rezerwowych przyglądał się kapitan zespołu, Bartosz Kurek. Wracający po urazie reprezentant Polski wspomoże drużynę w trudniejszych potyczkach. – Jesteśmy zadowoleni z wygranej 3:0. Tylko to się liczy. Musimy przygotować się do środowego spotkania przeciwko dużo bardziej wymagającej drużynie – skwitował mecz z Tunezją Bartosz Kurek.

Reprezentanci Tunezji byli bardzo zawiedzeni swoją postawą w tym meczu. W dwóch setach odstawali do Polaków wyraźnie, w drugiej odsłonie potrafili zagrać lepiej, jednak nie zdołali utrzymać poziomu przez całego seta. – Zagraliśmy przeciwko bardzo silnej drużynie, a mojego zespołu w tym meczu nie było na boisku. Pojawił się tylko w drugim secie. Coś się stało w naszych głowach i musimy znaleźć co to było – powiedział po spotkaniu trener reprezentacji Tunezji, Antonio Giaccobe.

Drugiego seta ekipa tunezyjska przegrała trochę na własne życzenie, popełniając w niej sporo błędów. W sumie w całym starciu biało-czerwoni po pomyłkach rywali uzyskali 23 oczka, a sami oddali im zaledwie 12. – Nie potrafiliśmy w tym meczu zagrać naszej siatkówki. Już graliśmy lepiej przeciwko tej reprezentacji. W drugim secie mieliśmy szansę na wygraną, ale nie zdołaliśmy tego zrobić. Jesteśmy jednością jako zespół, nie grają indywidualności. Chcemy zagrać w tym turnieju wykorzystując nasz cały potencjał – zapewnił Hosni Kara, kapitan tunezyjskiej drużyny.

źródło: FIVB, inf. własna