Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Jesteśmy zmęczeni nie tylko fizycznie, ale także mentalnie

Vital Heynen: Jesteśmy zmęczeni nie tylko fizycznie, ale także mentalnie

fot. Katarzyna Antczak

Z kompletem zwycięstw i ośmioma punktami polscy siatkarze wyjeżdżają z japońskiej Osaki. Polacy w ostatnim spotkaniu 3:1 pokonali reprezentację Bułgarii, ustępując rywalom jedynie w drugiej odsłonie. – W drugim secie graliśmy równo, ale ostatecznie przegraliśmy tę partię. Jestem zadowolony z wyniku 3:1. Moja idea siatkówki jest bardzo prosta – nie popełniaj błędów – mówił po ostatnim zwycięstwie trener polskiej kadry, Vital Heynen.

W premierowej odsłonie spotkania to Polacy szybko wyszli na prowadzenie i bez większych problemów objęli prowadzenie w meczu. O wiele bardziej wyrównana była druga odsłona starcia, w której po krótkiej grze na przewagi triumfowali Bułgarzy. – Jesteśmy zmęczeni nie tylko fizycznie, ale także mentalnie. Ten mecz rozgrywaliśmy naprawdę wcześniej, bo o 11.00. W drugim secie graliśmy równo, ale ostatecznie przegraliśmy tę partię. Jestem zadowolony z wyniku 3:1. Moja idea siatkówki jest bardzo prosta – nie popełniaj błędów – ocenił mecz Vital Heynen, a kapitan polskiej kadry zwrócił uwagę na coś jeszcze. – Ten mecz przeciwko Bułgarii był dla nas bardzo ważny. Teraz potrzebujemy odpocząć i przygotować się do kolejnych spotkań – przyznał Mateusz Bieniek. Kolejny turniej biało-czerwoni rozegrają bowiem w Stanach Zjednoczonych.Polacy byli wyraźnie lepsi od Bułgarów, oprócz drugiej odsłony dość pewnie kontrolowali wydarzenia na boisku, a w nawiązaniu wyrównanej walki bułgarskiej kadrze przeszkadzała liczba błędów. W sumie ekipa z południa Europy sprezentowała polskiej kadrze aż 28 punktów właśnie po błędach własnych. – Gratuluję zwycięstwa Polsce, która wygrała trzy mecze w Osace. Uważam, że polska drużyna była najlepszym zespołem podczas tego turnieju. Popełniliśmy wiele błędów przy naszych dobrych akcjach. Nie mogliśmy kontrolować gry. Teraz wracamy do Bułgarii, gdzie rozegramy turniej. Będziemy starali się poprawić naszą grę przed kolejnymi meczami – podsumował Plamen Konstantinow, szkoleniowiec Bułgarów. – To był trudny mecz nie tylko dla nas, ale także dla reprezentacji Polski ze względu na wczesną godzinę. Musimy trochę odpocząć i postaramy się w kolejnych meczach w Bułgarii zagrać najlepiej jak to możliwe – dodał Wiktor Josifow, kapitan bułgarskiej reprezentacji.

źródło: PZPS

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved