Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Jestem w stanie żyć z tą porażką

Vital Heynen: Jestem w stanie żyć z tą porażką

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Mimo porażki reprezentacji Polski z Rosją 1:3 w półfinale turnieju finałowego Ligi Narodów, nasi siatkarze zasłużyli na wielkie brawa, bo grając drugim składem nie klękają przed największymi potęgami. – To był dla nas świetny turniej – powiedział selekcjoner biało-czerwonych Vital Heynen. – Nie skupiamy się na tym, by wygrywać. Lepiej skoncentrować się na swoich umiejętnościach – przyznał selekcjoner Sbornej, Tuomas Sammelvuo.

Reprezentacja Rosji pokonała w półfinale Ligi Narodów Polskę 3:1. – Rosjanie byli zdecydowanie lepsi od nas. Musimy mieć dobre przyjęcie i atak, żeby mieć szanse ze ‚Sborną’, a nie szło nam dobrze w tych dwóch elementach. Uważam, że nie można mieć zastrzeżeń do naszej waleczności. Mam bardzo młody i niedoświadczony zespół. W takim wypadku nie jest czymś nienormalnym, że przytrafiają się gorsze dni takie jak dziś. Rosjanie zasłużyli na zwycięstwo. Jestem w stanie żyć z tą porażką. To był dla nas świetny turniej – stwierdził po półfinale szkoleniowiec biało-czerwonych, Vital Heynen.–  Szkoda tego meczu, bo mieliśmy wygraną na wyciągnięcie ręki. Tego trzeciego seta mieliśmy w miarę pod kontrolą i nagle coś siadło. Nie skończyliśmy kluczowych piłek, oni wyszli z kontratakiem, skończyli te piłki i nas dogonili, a w końcówce byli górą. Szkoda, bo liczyłem, że po zwycięstwie w drugim secie pójdziemy za ciosem i złamiemy Rosjan – mówił Marcin Komenda.Ten turniej jest dla nas bardzo cennym doświadczeniem, ponieważ przyjechaliśmy tu w młodym składzie. Jesteśmy tu po to, by walczyć o każdą piłkę. Staraliśmy się grać swoją najlepszą siatkówkę. Sądzę, że w pojedynkach z Brazylią i Iranem wyszło nam to bardzo dobrze, dziś było gorzej. Walczyliśmy jednak o każdą piłkę – dodał rozgrywający reprezentacji Polski.

Rosjanie staną przed szansą obrony tytułu, który zdobyli przed rokiem. – Bardzo się cieszę z awansu do finału. Mamy w składzie wielu zawodników, którzy nie mają na koncie zbyt wielu meczów w kadrze. Podoba mi się atmosfera, którą mamy w drużynie. Mam nadzieję, że w niedzielę będziemy w stanie cieszyć się chwilą i grą. Oczywiście, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wygrać. Ale nie skupiamy się na tym, by wygrywać. Lepiej skoncentrować się na swoich umiejętnościach. Przed finałem musimy przede wszystkim odpocząć. Części zawodników dałem odpocząć wczoraj. Nie trenowaliśmy zbyt wiele przed Final Six, bo siatkarze mieli wówczas dwutygodniowe wakacje. Niedzielny finał potraktujemy jako wspaniałą szansę dla każdego z naszych zawodników – stwierdził Tuomas Sammelvuo, fiński szkoleniowiec reprezentacji Rosji.

źródło: fivb.org, inf. własna, polsatsport.pl, sport.interia.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved