Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Nie graliśmy idealnie, ale jestem zadowolony

Vital Heynen: Nie graliśmy idealnie, ale jestem zadowolony

fot. Patryk Głowacki

– Mogę tylko powiedzieć, że jestem szczęśliwy! Nie graliśmy idealnie, wiele rzeczy mogliśmy zrobić lepiej, ale jestem bardzo zadowolony z tego, jak się prezentujemy w tym momencie. Nie można oczekiwać, że będziemy teraz w formie z finału mistrzostw świata, bo i nie taki był plan – mówił po zwycięskim meczu z Holendrami trener Vital Heynen. W poniedziałek biało-czerwoni zagrają z Czechami.

Jak Belgowi prowadzącemu reprezentację Polski smakuje zwycięstwo z krajem swoich sąsiadów?Vital Heynen:  – Mogę tylko powiedzieć, że jestem szczęśliwy! Nie graliśmy idealnie, wiele rzeczy mogliśmy zrobić lepiej, ale jestem bardzo zadowolony z tego, jak się prezentujemy w tym momencie. Nie można oczekiwać, że będziemy teraz w formie z finału mistrzostw świata, bo i nie taki był plan. Wszystko idzie zgodnie z naszymi założeniami, a może nawet nieco wyprzedzamy nasz plan.

Trener Roberto Piazza mówił, że dla reprezentacji Holandii każdy mecz jest jak finał, ale czy dla was takim spotkaniem nie był właśnie ten niedzielny z Pomarańczowymi?

– Jadąc do hali, półtorej godziny przed meczem, widzieliśmy tysiące polskich kibiców czekających na wejście do hali. Nie mam słów, żeby opisać co wtedy poczułem. Dlatego w szatni tuż przed meczem nie mówiłem o taktyce. Powiedziałem moim zawodnikom: „Słuchajcie chłopaki, mogę wam tu tłumaczyć o punktach, meczach i turnieju. Ale jak wejdziecie do hali i zobaczycie trybuny, to zrozumiecie, że to dla tych ludzi dziś gramy. Odpłaćcie im się za wysiłek, który włożyli w wysiłek, by tu przyjechać”. I myślę, że żaden z polskich kibiców nie wyszedł rozczarowany z hali.

W pierwszym secie zepsuliście aż siedem zagrywek. To ze względu na to, że mocno ryzykowaliście w polu serwisowym?

– Może to nie było najmądrzejsze, by mieć tyle pomyłek na początku seta, ale z biegiem spotkania to się zmieniało. Wilfredo Leon czy Michał Kubiak też wciąż mogą lepiej serwować. Mateusz Bienek wykonał świetną robotę w trzecim secie, gdy przy jego zagrywce odrobiliśmy straty. To normalne, że musimy odnaleźć swój rytm. Rezultat nie jest taki zły.

Maciej Muzaj nie był pierwszą opcją w ofensywie choć jest atakującym. Nasz atak rozkładał się dużo równiej niż u Holendrów, których jedynym motorem napędowym był Nimir Abdel-Aziz?

– Fabian bardzo dobrze rozkładał siłę naszego ataku. Środkowi tez bardzo dużo punktowali. Mamy jakość w drużynie, więc jestem usatysfakcjonowany.

*rozmawiała Edyta Kowalczyk, cały wywiad w Przeglądzie Sportowym

Polscy siatkarze w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved