Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Vital Heynen: Jestem gotowy do pracy z tą grupą

Vital Heynen: Jestem gotowy do pracy z tą grupą

fot. Klaudia Piwowarczyk

W Spale trwa zgrupowanie reprezentacji Polski, którą od tego sezonu prowadzi Vital Heynen. Belgijski szkoleniowiec dopiero poznaje swoich nowych podopiecznych. – Dużo rozmawiałem z zawodnikami. Nie osobiście, ale w dzisiejszych czasach można to robić przez Skype’a czy podobne aplikacje. Rozmawiałem z większością zawodników, śledziłem ligę. Dopiero co zakończyłem ligę niemiecką, co nie przeszkadza mi już następnego dnia pracować z kadrą. Jestem gotowy do pracy! – zapowiedział selekcjoner polskiej kadry.

Czwartek był pierwszym dniem, w którym Vital Heynen pojawił się na zgrupowaniu polskiej kadry. Belgijski szkoleniowiec do tej pory nie miał bezpośredniego kontaktu ze wszystkimi siatkarzami, ale to nie przeszkodziło mu, aby jeszcze w trakcie sezonu ligowego trochę poznać swoich nowych podopiecznych. – Dużo rozmawiałem z siatkarzami. Nie osobiście, ale w dzisiejszych czasach można to robić przecież przez Skype’a czy inne aplikacje. Rozmawiałem z większością zawodników, śledziłem PlusLigę. Dopiero co zakończyłem ligę niemiecką, co nie przeszkadza mi już następnego dnia pracować z kadrą. Jestem gotowy do pracy! To zaleta posiadania dwóch zespołów – zawsze jesteś zajęty siatkówką, śledzę wszystkie ligi, wszystkie mecze – mówił z przekonaniem Vital Heynen. Trener do Spały przyjechał prosto z Friedrichshafen, gdzie jeszcze w środę walczył ze swoim klubowym zespołem o mistrzostwo ligi niemieckiej.  – Jestem podekscytowany. Spałem dwie i pół godziny i czuję się świetnie. Mogłem szybko zapomnieć o bolesnej porażce w finale ligi niemieckiej i po perypetiach z dotarciem tutaj jestem gotowy do pracy – dodał selekcjoner biało-czerwonych.Kapitanem polskiej reprezentacji pozostanie Michał Kubiak, którego nie ma jednak jeszcze na zgrupowaniu. – Nie znam zawodników. Przed tym wyborem gracze powiedzieli mi, że Michał Kubiak jest dobrym kapitanem. Ponieważ Michała nie ma z nami, na ten moment mamy rezerwowego kapitana, którym został Dawid Konarski, a którego wybrała cała drużyna – przyznał szczerze Heynen. Belg otwarcie powiedział, że musi poznać całą grupę swoich podopiecznych, a sam przywitał się z nią po polsku. – Nie boję się tego, widzę grupę świetnych zawodników i będę mógł z nimi pracować – zapowiedział nowy selekcjoner Polaków.

Pierwszy mecz o punkty siatkarze rozegrają w ramach Ligi Narodów, a wcześniej zagrają towarzysko z reprezentacją Kanady. Vital Heynen nie do końca jest jednak zadowolony z formuły Ligi Narodów. – Myślę, że w Lidze Narodów nie grają najlepsze zespoły. W zeszłym roku z Belgami zajęliśmy siódme miejsce i zostaliśmy wyrzuceni z rozgrywek, więc coś poszło nie tak – nawiązał do poprzedniego sezonu i zmian, które zaszły we flagowych rozgrywkach FIVB.

Oprócz tego większość uczestników Ligi Narodów będzie sporo podróżować. Polacy najpierw zagrają nad Wisłą, ale potem czekają ich dalekie wyjazdy. Na to jednak trener Heynen jest przygotowany. – Fizycznie również jest za ciężko. Pięć tygodni i w każdy weekend czekają na nas trzy mecze, to jak proszenie się o kontuzje i urazy. To ponad siły zawodników i z tego powodu zdecydowałem się na zmiany i rotacje w meczowych składach. Siatkarze muszą kiedyś odpoczywać, a część z nich skończyła rozgrywki zaledwie kilka dni temu. Może idea Ligi Narodów jest dobra, ale nie jestem zadowolony z aspektu praktycznego – podsumował belgijski szkoleniowiec biało-czerwonych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved