Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Vital Heynen: Fornal będzie mieć swoją rolę

Vital Heynen: Fornal będzie mieć swoją rolę

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentacja Polski nie zawojowała Francji i z Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów odpadła po dwóch porażkach z Rosją i Stanami Zjednoczonymi. Po turnieju szkoleniowiec biało-czerwonych zdradził w rozmowie z Polsatem Sport skład polskiej kadry, która będzie przygotowywać się do mistrzostw świata. Nie zabrakło małej niespodzianki, a bonusem w zestawieniu okazał się Tomasz Fornal, który odegra swoją rolę w przygotowaniach. – Wziąłem młodego chłopaka, dobrze się rozwijającego i zobaczymy, co osiągnie w krótkim i dłuższym czasie. Inwestujemy w młodego zawodnika w długoletniej perspektywie reprezentacji – zdradził w Polsacie Sport Vital Heynen.

Biało-czerwoni w turnieju finałowym Ligi Narodów zdołali wygrać jedynie seta, a ich szkoleniowiec po raz kolejny zaskakiwał decyzjami. Turniej okazał się jednym z przygotowań do mistrzostw świata, a szansę dostawali wszyscy – także młodzi zawodnicy. Ogrywanie mało doświadczonych graczy miało miejsce przez całe rozgrywki, a zabieg taki miał na celu wyłonienie składu na tegoroczne mistrzostwa świata, na których Polacy będą bronić złota. Przed wolnym Vital Heynen spotkał się z reprezentacją, inaugurując tym samym misję „mistrzostwa świata”. – To spotkanie było początkiem drogi do mistrzostw świata. Zacząłem już o nich mówić, o zespole, który jest, o programie do nich. Nawet jeśli mówimy o wakacjach, to są przygotowania do przygotowań. Zawodnicy dostali indywidualne programy – powiedział trener polskiej kadry.Vital Heynen ogłosił już skład, który po powrocie do treningów będzie przygotowywał się do siatkarskiego mundialu. – Skład będę w większości opierał na zawodnikach, którzy występowali w Siatkarskiej Lidze Narodów, dołożę do niego dwóch zawodników dodatkowo. Będziemy pracować z czternastoma siatkarzami i jeden będzie rezerwowy, by pomóc m.in. w razie jakiejś kontuzji – ocenił. – Rozgrywającymi będą Fabian Drzyzga i Grzegorz Łomacz. W ataku będą Damian Schulz, Dawid Konarski i Bartek Kurek, na środku Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski i Mateusz Bieniek. Na libero wybrałem Damiana Wojtaszka i Pawła Zatorskiego, a na pozycji przyjmującego Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Olek Śliwka i Bartosz Kwolek. To jest ten zespół, jako piętnasty dołączy Tomek Fornal, który będzie mu pomagać – wyliczał w rozmowie z Polsatem Sport Belg. To ta ekipa rozpocznie 29 lipca w Zakopanem przygotowania do mundialu.

Zaskakuje dodatkowa rola Tomasza Fornala, który będzie pomagał reprezentacji i zbierał doświadczenia. Te mają zaprocentować w przyszłości. – Będzie miał swoją rolę. Do treningu będę mieć czternastu zawodników, on ma pomagać. Jednego dnia będzie trenował, drugiego nie. Myślę, że to dobra pozycja dla młodego zawodnika. Może on trenować, stać się częścią zespołu, pokazać swoje umiejętności. Ale jest w innej sytuacji niż pozostałych czternastu zawodników. Tego miejsca nie mogłem dać zawodnikowi, który walczył tu o miejsce w składzie. To nie byłoby w porządku. Wziąłem młodego chłopaka, dobrze się rozwijającego i zobaczymy, co osiągnie w krótkim i dłuższym czasie. Inwestujemy w młodego zawodnika w długoletniej perspektywie reprezentacji – stwierdził Heynen.

Cała rozmowa Marcina Lepy w polsatsport.pl

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved