Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Vital Heynen: Estonia to jest dobry zespół. Spodziewałem się, że tak zagrają

Vital Heynen: Estonia to jest dobry zespół. Spodziewałem się, że tak zagrają

Na początku zmagań na mistrzostwach Europy reprezentacja Polski wygrała z problemami z Estonią (3:1). Trener biało-czerwonych przyznał po meczu, że nie był zaskoczony grą przeciwnika, ponieważ właśnie takiego spotkania spodziewał się. A nad czym Polacy muszą skupić się najbardziej przed kolejnymi meczami na turnieju? – W starciu z Estonią mieliśmy rekord – dwadzieścia sześć negatywnych bloków, więc zdecydowanie to właśnie nad tym elementem musimy popracować i go poprawić – mówił po meczu Vital Heynen.

Pierwszy set przeciwko Estonii Polacy wygrali 25:22, a w drugiej odsłonie mogliśmy oglądać jeszcze bardziej wyrównaną rywalizację. W reprezentacji Estonii bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, z którą mieli problemy biało-czerwoni. Ostatecznie w drugim secie górą byli siatkarze prowadzeni przez Ghoerghe Cretu. – Zagraliśmy dobry pierwszy set, ale potem popełniliśmy sporo błędów. Mieliśmy swoje szanse, by wygrać ten set. Graliśmy to co wszyscy widzieliśmy, ale uważam, że to był taki mecz, jakiego spodziewałam się – przyznał trener reprezentacji Polski, Vital Heynen.

Szkoleniowiec reprezentacji Polski pochwalił zespół z Estonii oraz przyznał, że nie był zaskoczony grą rywali. – To jest dobry zespół. Naszym problemem jest to, że wszyscy chcą przeciwko nam grać na maximum. Poza tym jest wiele drużyn, które nie są w czołówce, ale są bardzo dobrymi reprezentacjami – skomentował Vital Heynen . Zawodnik meczu – Artur Szalpuk? – Nigdy nie wybieram. Ale w spotkaniu z Estonią graczem meczu był Michał Kubiak, który wszedł potem, bo nigdy nie wybieram tych, którzy zaczynają.

Nad czym biało-czerwoni muszą popracować najbardziej przed kolejnymi spotkaniami? – Mówią, że jesteśmy najlepszym zespołem blokującym na świecie. W starciu z Estonią mieliśmy rekord – dwadzieścia sześć negatywnych bloków, więc zdecydowanie to właśnie nad tym elementem musimy popracować i poprawić. Jednym z zawodników, którzy nie zagrali w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy był  Wilfredo Leon. – Powiedziałem, że to nie jest kara. Tworzę zespół, niektórzy zawodnicy nie grają tak często, ale Leon na pewno zagra na turnieju – mówił trener Polaków. A jak skomentował ten wybór sam zawodnik? – Nie jestem rozczarowany. Trener zakomunikował nam przed meczem, że z Estonią chce sprawdzić większość zawodników. Zobaczymy jak będzie w następnym meczu, ale wierzę, że wtedy dostanę swoją szansę .

źródło: inf. własna, sport.onet.pl, sport.tvp.pl