Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Vital Heynen coraz bliżej objęcia posady w Perugii

Vital Heynen coraz bliżej objęcia posady w Perugii

fot. Aleksandra Twardowska

Selekcjoner reprezentacji Polski po ostatnim sezonie ligowym zakończył trzyletnią pracę w niemieckim klubie VfB Friedrichshafen i miał poświęcić się wyłącznie biało-czerwonym, by w spokoju przygotować kadrę do występu w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Plany Vitala Heynena mogą jednak ulec zmianie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom może dalej łączyć pracę trenera klubowego z prowadzeniem reprezentacji Polski i zostać szkoleniowcem Sir Safety Conad Perugia.

Jak poinformował Przegląd Sportowy, nawet już w przyszłym tygodniu Belg może zostać przedstawiony jako nowy trener wicemistrzów Włoch – Sir Safety Conad Perugia. Włoskie media o możliwości zatrudnienia Heynena w Perugii spekulowały już przed miesiącem, ale teraz zostały poczynione oficjalne kroki w tym kierunku. Zwłaszcza, że problematyczna stała się sytuacja z obecnym szkoleniowcem Sir Safety – Lorenzo Bernardim. Jeden z regionalnych dzienników z Perugii napisał, że jeszcze przed zakończeniem sezonu menadżer Bernardiego – Georges Matijasević miał rozmawiać z dyrektorem sportowym klubu – Stefano Recine o podwyżce dla swojego klienta.Jak napisał agent w późniejszym oświadczeniu – „Bernardi to jeden z najlepszych trenerów na świecie i taka sytuacja oraz negocjacje to naturalna kolej rzeczy”. Później cała sytuacja była też dyskutowana w jednym z regionalnych programów telewizyjnych w stacji Tef Channel. Prezes Sir Safety Conad Perugia Gino Sirci został zapytany przez dziennikarza czy to prawda, że jednym z kandydatów na następcę Bernardiego jest Vital Heynen. – Zgłosiło się do nas w sumie siedmiu trenerów albo bezpośrednio, albo przez swoich agentów – przyznał Sirci.

Problem w tym, że Bernardi ma jeszcze ważny kontrakt na przyszły sezon w Perugii, ale ostatnio pojawiły się pogłoski, że miałby rozpocząć pracę w zespole z Mediolanu. Jeśli umowa Włocha zostanie rozwiązana, wówczas Heynen przejmie stery w Perugii. Prezes Sirci miał się z nim kontaktować trzy tygodnie temu, by przedstawić mu swoją ofertę. Chociaż Belg miał skupić się w przyszłym sezonie na pracy z reprezentacją Polski, to praca w Perugii by mu w tym nie przeszkodziła. Dlaczego? Przez cały sezon będzie mógł obserwować Wilfredo Leona, który zostanie w Sir Safety na kolejne rozgrywki, a od 24 lipca tego roku zostanie pełnoprawnym reprezentantem Polski.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved