Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Vital Heynen: Chcę zostać w polskiej kadrze

Vital Heynen: Chcę zostać w polskiej kadrze

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Chcę zostać w polskiej kadrze, a Polski Związek Piłki Siatkowej również tego chce. To, co dzieje się między nami, to nie problem, a negocjacje. Wyciągnięty został argument kryzysu w sporcie, który spowodowany jest koronawirusem. Zarówno ja, jak i federacja, go rozumiemy, co powoduje, że wspomniane negocjacje są trudniejsze – powiedział Vital Heynen, trener biało-czerwonych.

Wszystko wskazuje na to, że reprezentacja Polski siatkarzy w tym roku nie będzie rozgrywała meczów o wielką stawkę. Przełożone zostały już igrzyska olimpijskie, a na początku maja ma zostać ogłoszona decyzja o odwołaniu Ligi Narodów. – Plotki te pojawiły się już dawno i z każdym tygodniem narastały. Mówi się, że zostanie to ogłoszone na początku maja. Przez ostatni miesiąc powtarzam wszystkim, że w moich oczach rozegranie turnieju w standardowej formie jest praktycznie niemożliwe. Szesnaście drużyn podróżujących dookoła świata w sierpniu czy wrześniu to chyba temat nie do przeskoczenia. Nie sądzę, że uda się to zorganizować. Nie zdziwię się, jeśli nie zagramy turnieju. Zaskoczeniem jest to, że z ogłoszeniem decyzji czeka się tak długo – powiedział Vital Heynen, szkoleniowiec biało-czerwonych.Zgodnie z ostatnimi planami kadrowicze na początku czerwca mają spotkać się w Spale, ale nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje odnośnie pracy przez najbliższe tygodnie. – Jeszcze ostatecznie nie ustaliliśmy planów, czekamy na to, co się wydarzy. Na pewno chcę spotkać się choć raz z zawodnikami i przedyskutować program wspólnie. Dużym plusem jest to, że żaden z graczy nie planuje wyjechać na wakacje za granicę, dlatego wszyscy są raczej chętni do zaadaptowania się do ewentualnych planów kadry. Nie zmieniło się to, że chcemy się spotkać na początku czerwca – zaznaczył belgijski trener.

Odniósł się on także do ostatnich informacji w mediach o pacie między nim a PZPS-em odnośnie przedłużenia umowy. – Chcę zostać w polskiej kadrze, a Polski Związek Piłki Siatkowej również tego chce. To, co dzieje się między nami, to nie problem, a negocjacje. Wyciągnięty został argument kryzysu w sporcie, który spowodowany jest koronawirusem. Zarówno ja, jak i federacja, go rozumiemy, co powoduje, że wspomniane negocjacje są trudniejsze. Wspólnie staramy się zaadaptować do realiów 2020 roku. Wygrałem z kadrą mistrzostwo świata, medale Ligi Narodów i mistrzostw Europy. Nastał kryzys w sporcie, więc wprowadzenie zapowiadanych zmian nie jest łatwe. Balansowanie i negocjacje nie idą jednak źle. Dopinamy w tej chwili szczegóły – zapewnił Heynen.

Najprawdopodobniej będzie on wciąż także trenerem drużyny z Perugii, choć kontrakt nie został jeszcze podpisany. – Powiedziałem prezesowi, żeby nie kontraktował mnie na kolejny sezon, jeśli klub zostanie dotknięty kryzysem finansowym. Nie chcę być obciążeniem. Doradziłem mu, by w takim przypadku znalazł taniego trenera i stworzył drużynę. Sirci jest przekonany, że jest w stanie wszystko poukładać. Wierzę mu, bo wiem, że jest to człowiek, który zna się na siatkówce. Skoro mówi mi, że mam być szkoleniowcem, to nim będę. Nic jeszcze nie podpisałem, ale są duże szanse, że kolejny sezon spędzę w Perugii – zakończył Vital Heynen.

źródło: opr. własne, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved