Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Vital Heynen: To był pierwszy krok

Vital Heynen: To był pierwszy krok

fot. noliko-maaseik.be

Pojedynki takie jak mecz między BR Volleys a VfB Friedrichshafen należą do najciekawszych spotkań nie tylko w lidze, ale i prestiżowych europejskich rozgrywkach. Pięciosetowe spotkanie, które odbyło się w miniony wtorek, było jednym z przykładów. – To był pierwszy krok. Czeka nas jeszcze mecz rewanżowy i na razie wiemy, nad czym musimy popracować – mówił po meczu trener VfB, Vital Heynen.

Patrząc w ligową tabelę niemieckiej ligi, można zauważyć, że na lepszej pozycji jest zespół prowadzony przez szkoleniowca polskiej reprezentacji. Friedrichshafen nie przegrało ani jednego pojedynku w tym sezonie. Po piętach depczą mu berlińczycy, którzy mają 4 przegrane na swoim koncie. Jednak tym razem to nie tabela miała być wyznacznikiem, a poziom prezentowany przez oba zespoły. Wydaje się zatem, że Stelian Moculescu jest nieco zadowolony z postawy swoich zawodników. Z drugiej strony dostrzega, że w drużynie zabrakło przede wszystkim cierpliwości. – W taki spotkaniu trzeba liczyć się z tym, że końcowy wynik będzie taki, a nie inny. Dzisiaj poprawiliśmy naszą grę na zagrywce i w bloku i w tych elementach zagraliśmy dobrze. W decydujących momentach nie byliśmy niestety wystarczająco cierpliwi. Jednakże drużyna jest na takim poziomie, na jakim chciałbym mieć zespół – przyznał były trener niemieckiej kadry.Nieco podobnie wypowiedział się Paul Carroll, australijski atakujący niemieckiej drużyny. Australijczyk zauważył także pozytywną stronę porażki berlińczyków. – O ostatecznym wyniku dzisiejszego spotkania zadecydowały drobnostki. Tymczasem można było zauważyć, że potrafimy zagrać z Friedrichshafen na równym poziomie. Nasz występ w Lidze Mistrzów jeszcze się nie zakończył – dodał zawodnik.

Z kolei w drużynie VfB głos zabrał Vital Heynen. Belg przyznaje, że wygrana to pierwszy krok w kierunku awansu. Jest też świadomy, że wygrana w Berlinie jeszcze niczego nie oznacza. – To był pierwszy krok. Czeka nas jeszcze mecz rewanżowy i na razie wiemy, nad czym musimy popracować. Oczywiście będzie nam łatwiej w rewanżu dzięki wygranej, ale zwycięstwo jeszcze niczego nie oznacza – zakończył nowy trener polskich siatkarzy i VfB Friedrichshafen.

źródło: CEV, przegladligowy.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved