Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Vital Heynen: Amerykanie zasłużyli na zwycięstwo

Vital Heynen: Amerykanie zasłużyli na zwycięstwo

fot. Patryk Głowacki

To było jak mecz piłkarski, który ma dwie różne połowy. Rywale dominowali w pierwszej części, a w drugiej wróciliśmy do gry i niemal doprowadziliśmy do remisu – przyznał po porażce z reprezentacją USA trener Vital Heynen. – W meczach z Polakami zawsze różnicę robią jeden czy dwa punkty. Dziś to my je zdobyliśmy – cieszył się trener Amerykanów, John Speraw.

W trzeciej serii spotkań Pucharu Świata siatkarzy reprezentacja USA pokonała biało-czerwonych 3:1. – To był kolejny świetny mecz Polski z reprezentacją USA. Polacy to dobry zespół, świetnie prowadzony. Dobrze serwowaliśmy w pierwszym i drugim secie, później zaczęliśmy się mylić w tym elemencie. W meczach z Polakami zawsze różnicę robią jeden czy dwa punkty. Dziś to my je zdobyliśmy. Liczę, że z Thomas Jaeschke dojdzie do siebie szybko po kontuzji. Liczymy, że jeszcze pokaże co potrafi na tym turnieju – mówił po spotkaniu trener amerykańskich siatkarzy, John Speraw.– Chciałbym pochwalić postawę Thomasa Jaeschke w tym meczu. Jego wejście na boisko odmieniło naszą grę. Jest dobrym przykładem tego, jak powinniśmy grać. Będę się teraz modlił, by jego uraz nie okazał się poważny. Zawsze, kiedy gramy z Polską, spodziewamy się trudnego meczu. Wiedzieliśmy, że czeka nas prawdziwa bitwa. Jesteśmy dumni, że byliśmy w stanie zrealizować nasz plan na to spotkanie – dodał Micah Christenson, kapitan reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

– Amerykanie zasłużyli na zwycięstwo. To było jak mecz piłkarski, który ma dwie różne połowy. Rywale dominowali w pierwszej części, a w drugiej wróciliśmy do gry i niemal doprowadziliśmy do remisu. Dokonałem zmian w porównaniu z wcześniejszymi meczami, ale wciąż brakuje nam kilku zawodników. Mam nadzieję, że z Thomasem Jaeschke będzie wszystko w porządku – stwierdził trener biało-czerwonych, Vital Heynen. 

Mecz był wyrównany i wynik mógł pójść tak naprawdę w każdą stronę. To długi turniej i musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu, ale nie możemy za długo go rozpamiętywać i trzeba się skupić na kolejnych spotkaniach. Nie lubię porównywać przeszłości i teraźniejszości. Staramy się zbudować drużynę pod kątem igrzysk olimpijskich. Myślimy o naszym głównym celu, na nim jesteśmy skupieni – przyznał Bartosz Kurek. –  Leon jest jednym z najlepszych siatkarzy na świecie, o ile nie najlepszym. Stanowi duże wzmocnienie zespołu. Musimy się poznać, bo nigdy wcześniej nie graliśmy razem. Mam nadzieję, że poprawimy swoją grę, by osiągnąć cel w turnieju olimpijskim. Uważam, że jesteśmy na dobrej drodze do tego – dodał kapitan reprezentacji Polski.

Na co stać polskich siatkarzy na Pucharze Świata w Japonii?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved