Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen z wizytą w Polskim Związku Piłki Siatkowej

Vital Heynen z wizytą w Polskim Związku Piłki Siatkowej

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

W piątek trener reprezentacji Polski – Vital Heynen odwiedził siedzibę Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Szkoleniowiec mistrzów świata spotkał się z pionem sportu i szkolenia, z którym omówił najważniejsze kwestie dotyczące zbliżającego się sezonu reprezentacyjnego.

Spotkanie Vitala Heynena z pionem sportu i szkolenia miało charakter typowo roboczy. Belg w swoim bardzo napiętym harmonogramie znalazł czas na rozmowy, gdyż jak pokreślił, żadne technologie nie zastąpią spotkania twarzą w twarz i skonfrontowania opinii i oczekiwań obydwu stron.W trakcie rozmów omówione zostały kwestie potencjalnych zawodników, których trener bacznie obserwuje podczas zmagań ligowych, a także plany szkoleniowca dotyczące terminów i miejsc przygotowań kadry do startu w turniejach Ligi Narodów, turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 oraz mistrzostw Europy 2019. Dodatkowo poruszone zostały kwestie techniczne sztabu szkoleniowego, logistyki i wielu innych aspektów potrzebnych reprezentacji seniorów do kompleksowej pracy.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zorganizować spotkanie o charakterze roboczym. Takie rozmowy są potrzebne i bardzo wartościowe, ponieważ pozwalają nam szczegółowo omówić wiele spraw ważnych dla naszej reprezentacji. Dzięki temu możemy zapobiegać ewentualnym niedociągnięciom, na które nie możemy sobie pozwolić podczas napiętego sezonu kadrowego – powiedział Włodzimierz Sadalski, dyrektor pionu sportu i szkolenia – Umówiliśmy się z trenerem, że zintensyfikujemy prace przygotowawcze do sezonu. Na pewno będziemy często kontaktować się ze sobą zdalnie, ale w miarę możliwości chcemy także jak najczęściej spotykać się ze sobą twarzą w twarz – dodał.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved