Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Visła Bydgoszcz chce wrócić do PlusLigi

Visła Bydgoszcz chce wrócić do PlusLigi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nie tak wyobrażali sobie sezon 2019/2020 siatkarscy kibice. Panująca epidemia praktycznie pozbawiła PlusLigę rozstrzygnięć sportowych, ale zgodnie z decyzją władz ligi, chociaż nie przyznano medali, z ligi spadła Visła Bydgoszcz, która już wcześniej sportowo straciła szansę na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. W komunikacie Visły Bydgoszcz klub zapowiada jednak chęć jak najszybszego powrotu do elity. – Chcemy, by drużyna BKS Visła Bydgoszcz jak najszybciej wróciła do siatkarskiej ekstraklasy. Podjęliśmy już wiele konkretnych rozmów i uzyskaliśmy także pozytywne intencyjne decyzje, które pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość – głosi oficjalna strona klubu. 

spadek pewny jeszcze przed epidemią

Od początku sezonu Visła Bydgoszcz zmagała się z problemami. Długo podopieczni Przemysława Michalczyka nie byli w stanie wygrać meczu, potem doszły do tego problemy kadrowe, a słabych wyników nie poprawili dwaj nowi zawodnicy. Tym samym już na kilka kolejek przed końcem (niedokończonej) fazy zasadniczej, Visła straciła matematyczne szanse na sportowe utrzymanie się w PlusLidze.NIEDOKOŃCZONE ROZGRYWKI

Zgodnie z decyzją władz ligi, w tym sezonie medale nie zostały rozdane, a końcowa klasyfikacja została ustalona na podstawie dotychczasowej tabeli PlusLigi. W niej Visła Bydgoszcz zamykała stawkę i według ustalonych zasad, to właśnie klub znad Brdy spadł z elity. Jego miejsce mogą zająć Stal Nysa lub BBTS Bielsko-Biała, wszystko zależy jednak od audytu. Jeśli żadna z tych drużyn go nie przejdzie, wtedy ewentualne prawo do gry w PlusLidze przypadnie właśnie Viśle Bydgoszcz. Jak zapowiada oficjalny komunika klubu, władze chcą jak najszybciej wrócić do najwyżej klasy siatkarskich rozgrywek w Polsce.

 

komunikaT Visły Bydgoszcz

Wobec decyzji Rady Nadzorczej oraz Zarządu PLS S.A o zakończeniu rozgrywek PlusLigi w sezonie 2019/2020 z zachowaniem układu tabeli z 12 marca br. i w konsekwencji spadku naszej drużyny do Krispol 1. Ligi Mężczyzn, bardzo dziękujemy wszystkim kibicom i sponsorom za wsparcie i zaufanie w tym bardzo trudnym dla klubu okresie.
Naszym głównym celem w tym sezonie było ustabilizowanie sytuacji finansowej spółki, gdyż od tego zależała wieloletnia przyszłość siatkówki męskiej w Bydgoszczy. Zadanie to w dużej części zostało wykonane, lecz konsekwencją żelaznej dyscypliny finansowej był brak możliwości zaciągania zobowiązań bez pokrycia, które mogłyby doprowadzić klub do upadku.

Mieliśmy nadzieję, że uda się przy zachowaniu dyscypliny finansowej obronić sportowo miejsce w PlusLidze. Jednak rozgrywki sportowe siatkarskiej ekstraklasy w tym roku stały na bardzo wysokim poziomie, przyniosły kibicom ogrom emocji i pokazały, że PlusLiga nie tylko z nazwy jest Ligą Mistrzów Świata. Nasz zespól rozegrał wiele wyrównanych meczów, walczył do końca, dostarczając naszym kibicom niesamowitych emocji.

Niestety sportowo przegraliśmy ten sezon i z honorem musimy przyjąć te rozstrzygnięcia. Zarówno Zarząd Klubu, jak i całe środowisko stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka, od momentu przejęcia odpowiedzialności za drużynę miało jeden cel – gra w siatkarskiej elicie, czyli PlusLidze. Od początku podkreślaliśmy, że dla nas bydgoska siatkówka to projekt długofalowy, który chcemy budować odpowiedzialnie i transparentnie.

Ten cel się nie zmienił – chcemy, by drużyna BKS Visła Bydgoszcz jak najszybciej wróciła do siatkarskiej ekstraklasy. Podjęliśmy już wiele konkretnych rozmów i uzyskaliśmy także pozytywne intencyjne decyzje, które pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jesteśmy przekonani, że to trudne zadanie powrotu do PlusLigi jest realne do wykonania.

Obecna sytuacja związana z koronawirusem -póki co – zawiesiła możliwość dopięcia wstępnych ustaleń. Dziś najważniejsze jest zdrowie zawodników, kibiców i ich rodzin oraz szybkie ustabilizowanie trudnej sytuacji gospodarczej wielu firm wspierających sport.

Nasze działania ukierunkowane na budowanie silnego zespołu, mającego walczyć o awans do PlusLigi i tempo podejmowanych decyzji musimy dopasować do tych ważniejszych priorytetów dzisiejszej rzeczywistości.

Raz jeszcze wyrażamy wielką wdzięczność dla sponsorów, kibiców i sympatyków, którzy poprzez słowa wsparcia dają nam dodatkową energię do działania.
DZIĘKUJEMY, że jesteście z nami i zapewniamy, że zrobimy wszystko, by za rok razem cieszyć z powrotu do Ekstraklasy.

Zarząd Łuczniczki Bydgoszcz S.A.

źródło: visla-bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved