Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Veljko Petković zgłoszony do gry

Veljko Petković zgłoszony do gry

Mistrz olimpijski z Sydney dołączył do Espadonu Szczecin i już w najbliższej kolejce będzie mógł pomóc swojemu nowemu zespołowi w meczu wyjazdowym z Cerradem Czarnymi Radom. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00.

Veljko Petković to niezwykle doświadczony zawodnik, który w przeszłości zdobywał medale na najważniejszych siatkarskich imprezach świata (srebro MŚ w 1998 i złoto olimpijskie w 2000 roku). 39-latek dołączył do drużyny i będzie stanowił alternatywę dla Słowaka Michala Sladecka na rozegraniu.Fajnie, że w końcu mamy dwóch zawodników na tej pozycji, bo to daje nowe możliwości – komentuje Janusz Gałązka, kapitan Espadonu. – W dotychczasowej sytuacji nawet rozgrzewka była ciężka, ponieważ Michal musiał przez cały czas radzić sobie sam. Jest nas kilkunastu, każdy chce atakować, a on tylko wystawia i wystawia, więc na pewno później odczuwa to w nogach w trakcie meczu.

Obecność Serba w drużynie z całą pewnością pomoże Espadonowi i sprawi, że pojawi się kilka nowych pomysłów na grę zespołu. – Dzięki posiadaniu drugiego rozgrywającego w końcu będziemy też mogli przeprowadzać podwójne zmiany – kontynuuje Gałązka. – Trochę już razem potrenowaliśmy i mogę śmiało powiedzieć, że Veljko to bardzo dobry i doświadczony rozgrywający. Poza tym to przecież mistrz olimpijski, więc w ogólnie nie ma nawet o czym mówić. Jestem przekonany, że pomoże nam w osiąganiu odpowiednich wyników.

Pierwszą okazję do zaprezentowania się w nowych barwach Petković może dostać już w najbliższą sobotę. Kibice w Szczecinie na własne oczy będą mogli go ujrzeć w poniedziałek 14 listopada, gdy do Azoty Areny przyjedzie drużyna Jastrzębskiego Węgla.

źródło: volleyespadon.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved