Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Valeriia Nudha: Jeśli dostanę szansę, dam z siebie wszystko

Valeriia Nudha: Jeśli dostanę szansę, dam z siebie wszystko

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Valeriia Nudha, młodzieżowa reprezentantka Ukrainy do drużyny AZS-u dołączyła już na początku okresu przygotowawczego, ale po miesiącu musiała opuścić Polskę. Potem wróciła, ale swój pierwszy występ czekała jednak aż do 2020 roku.

Na początku musiałam czekać na wizę, której wyrabianie na Ukrainie zajęło miesiąc. W tym czasie trenowałam jednak w rodzinnym mieście, aby cały czas być w dobrej formie. Potem były problemy z transferem i uzyskaniem licencji na grę Polsce. Na szczęście, po nowym roku wszystko to udało się załatwić i mogę już grać – wyjaśnia Valeriia Nudha.Proces adaptacji zawodniczki z zagranicy, szczególnie młodej, która nie miała jeszcze większego doświadczenia, łatwo zazwyczaj nie bywa. Nudha miała jednak dużo czasu, aby poznać zespół i styl gry koleżanek. – Jestem w Polsce już od pół roku, więc nie mam już problemu ze zrozumieniem dziewcząt, ale na początku rzeczywiście była ta bariera językowa odczuwalna. Teraz czuję się już bardzo dobrze. Mam wsparcie trenera i koleżanek. Najbardziej jednak cieszę się, że wreszcie mogę pomóc drużynie na boisku – wyjaśnia.

W minioną sobotę Valeriia Nudha po raz pierwszy zagrała przed własną publicznością i był to udany występ. – To był mój pierwszy oficjalny mecz w domu w Gliwicach, więc było ekscytująco, ale i stresująco.  Zespół jednak pomógł mi sobie z tym poradzić, za co jestem dziewczynom bardzo wdzięczna. Oczywiście popełniłam błędy, ale ogólnie jestem zadowolona z występu – analizuje Nudha. Ukrainka jest w tej chwili najmłodszą zawodniczką w drużynie i jeszcze musi się dużo uczyć, ale cele ma już określone. – Zawsze jest coś, do czego należy dążyć. Ja przede wszystkim chęć się rozwijać, a gra na takim poziomie na pewno mi w tym pomoże – zaznacza przyjmująca.

W sobotę akademiczki zmierzą się z Częstochowianką. Drużyna spod Jasnej Góry, choć to beniaminek radzi sobie bardzo dobrze. O punkty będzie więc trudno. – Przed każdym meczem mamy analizę przeciwnika. Myślę, że będziemy do tego spotkania dobrze przygotowani w każdym elemencie. Ja mogę zadeklarować, że jeśli dostanę szansę, dam z siebie wszystko. Liczę, że wygramy ten mecz – podkreśla Valeria Nudha.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved