Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Valerie Nichol nową rozgrywającą ŁKS-u Commercecon

Valerie Nichol nową rozgrywającą ŁKS-u Commercecon

fot. Łukasz Krzywański

Poznaliśmy nazwisko nowej zawodniczki wicemistrza kraju, ŁKS-u Commercecon. Do Łodzi przeniesie się Valerie Nichol, amerykańska rozgrywająca Impelu Wrocław. Zastąpi na tej pozycji Greczynkę Athinę Papafotiou, która do ŁKS-u trafiła na zasadzie transferu medycznego, ale nie zostanie na dłużej.

Poprzedni sezon zespół ŁKS-u Commercecon Łódź rozpoczynał z Czeszką Lucie Muhlsteinovą na rozegraniu. Doświadczona zawodniczka uległa jednak groźnej kontuzji w meczu półfinałowym Pucharu Polski w Nysie, a uraz wykluczył ją z gry na dłuższy czas. Do Łodzi na zasadzie transferu medycznego trafiła więc Greczynka Athina Papafotiou, z którą ŁKS dokończył sezon i zdobył wicemistrzostwo Polski.Papafotiou nie zostanie jednak w łódzkim klubie na dłużej. Prezes Hubert Hoffman i trener Michal Masek zdecydowali się zatrudnić w sezonie 2018/2019 amerykańską rozgrywającą Valerie Nichol. 24-letnia zawodniczka ma za sobą dwa lata gry w niemieckim Allianz MTC Stuttgart, z którym zdobyła Puchar Niemiec oraz dwa srebrne medale w mistrzostwach kraju. Rok temu trafiła do Impelu Wrocław, a teraz zostanie zawodniczką ŁKS-u Commercecon Łódź.

To pierwszy transfer nowej siatkarki do zespołu wicemistrza Polski. Wcześniej z ŁKS-em przedłużyły umowy środkowe Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Ewa Kwiatkowska, libero Krystyna Strasz, a ostatnio brazylijska przyjmująca Regiane Bidias.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved