Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Vakifbanku stawiają na kontynuację

W Vakifbanku stawiają na kontynuację

fot. cev.eu

Zanosi się na to, że w Vakifbanku Stambuł nie dojdzie do rewolucji kadrowej. Trzon drużyny prowadzonej przez Giovanniego Guidettiego ma zostać utrzymany, a zajść w niej mogą jedynie niewielkie zmiany.

Vakifbank Stambuł od kilku lat jest zaliczany do jednego z najlepszych zespołów nie tylko w Europie, ale również na świecie. W minionym sezonie podopieczne Giovanniego Guidettiego wywalczyły mistrzostwo Turcji, chociaż sezon został przedwcześnie przerwany przez pandemię koronawirusa. Dotarły również do półfinału Ligi Mistrzyń. W tych rozgrywkach miały duże szanse na sukces, ale ich także nie udało się dokończyć. Wcześniej stanęły za to na trzecim miejscu Klubowych Mistrzostw Świata, w meczu o brązowy medal ogrywając włoski Igor Gorgonzola Novara.Wszystko wskazuje na to, że w tureckiej drużynie w międzysezonowej przerwie nie zajdą duże zmiany. Działacze postawili bowiem na utrzymanie trzonu drużyny. Już wcześniej było wiadomo, że wciąż grała będzie w niej Isabelle Haak. Szwedka ma jeszcze przez rok ważny kontrakt z Vakifbankiem. Umowy zdecydowały się przedłużyć za to: Gabriela Guimaraes (przyjmująca), Zehra Gunes oraz Kubra Caliskan (środkowe), a także Cansu Ozbay (rozgrywająca).

Znany włoski dziennikarz – Gian Luca Pasini twierdzi, że nadal pod skrzydłami Giovanniego guidettiego będzie grała także Meliha Ismailoglu. To 26-letnia przyjmująca, która jest jednym z filarów reprezentacji Turcji. Według informacji przekazanych przez włoskiego dziennikarza w klubie ze Stambułu zostaną również dwie Serbki – Maja Ognjenović (rozgrywająca) i Milena Rasić (środkowa), a także amerykańska skrzydłowa – Michelle Bartsch-Hackley. Jeśli potwierdzą się te spekulacje, to Vakifbank utrzyma znaczącą część składu, w którym mogą zajść jedynie niewielkie zmiany.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved