Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Vakifbank Stambuł i Rexona Rio de Janeiro w finale KMŚ

Vakifbank Stambuł i Rexona Rio de Janeiro w finale KMŚ

W półfinałach rozgrywanego w japońskim Kobe turnieju Klubowych Mistrzostw Świata Vakifbank Stambuł wygrał 3:1 z Eczacibasi Stambuł, z kolei Rexona Rio de Janeiro w takim samym stosunku pokonała Volero Zurych. Finał turecko-brazylijski już w niedzielę.

Półfinałowy pojedynek pomiędzy tureckimi zespołami był niezwykle zacięty. Na pierwszej przerwie technicznej to Eczacibasi prowadziło jednym punktem, jednak bardzo szybko dzięki skutecznej Kimberly Hill Vakifbank odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. W końcówce podopieczne Giovanniego Guidettiego prowadziły już 23:18 i nie oddały wygranej. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Eczacibasi 8:2. Vakifbank odrabiał straty, ale świetnie w tej części meczu grała Lonneke Slöetjes (16:12). Dopiero po drugiej przerwie technicznej Zhu Ting i Hill ostro wzięły się do pracy i doprowadziły do remisu 18:18. W zaciętej końcówce znów lepsze okazały się siatkarki Vakifbanku, które po skutecznym bloku Zhu wygrały do 23.

W trzecim secie niemal od początku na prowadzeniu był zespół prowadzony przez trenera Massimo Barboliniego. Eczacibasi tym razem grało bardzo uważnie, mimo to Vakifbank ponownie odrobił straty i doprowadził do remisu (17:17). Tym razem jednak więcej zimnej krwi zachowały w końcówce siatkarki Eczacibasi, a zwłaszcza Tijana Bosković i Vakifbank przegrał do 23. W czwartej, jak się okazało ostatniej partii meczu zacięta walka trwała do stanu 19:18 dla Vakifbanku. W końcówce popis gry dała najskuteczniejsza w drużynie trenera Guidettiego Zhu Thing i Vakifbank triumfował po raz trzeci, awansując tym samym do finału. – Jestem niezwykle zadowolony ze zwycięstwa – mówił po meczu Giovanni Guidetti.Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie, świetnie graliśmy blokiem i potrafiliśmy wrócić do gry w momentach, w których nam nie szło – dodał.

Vakifbank Stambuł – Eczacibasi Stambuł 3:1
(25:20, 25:23, 23:25, 25:22)

Vakifbank: Zhu (18), Slöetjes (16), Hill (15), Rasić (8), Akman (7), Akyol (3), Örge (libero) oraz Kirdar (1), Ozbay i Cetin
Eczacibasi: Bosković (20), Kiliçli (13), Baladin (12), Larson-Burbach (11), Arisan (7), Ognjenović (5), Kuzubasioglu (libero) oraz Demir (3), Akoz i Ozdemir

W drugim meczu półfinałowym międzynarodowy skład dotychczas świetnie spisującego się Volero Zurych zagrał z brazylijską Rexoną. Podopieczne trenera Zorana Terzicia miały jednak spory problem z odnalezieniem się na boisku. Od stanu 8:4 dla rywalek po pierwszej przerwie technicznej grały wręcz fatalnie i wkrótce Brazylijki miały już 10 punktów przewagi (17:7). Rexona świetnie grała blokiem i w końcówce nie odpuszczała, gromiąc rywalki do 13. W drugim secie zespół Bernardo Rezende zarówno na pierwszej, jak i na drugiej przerwie technicznej miał cztery punkty przewagi. W końcówce Rexona znów przyspieszyła i ponownie wysoko wygrała, tym razem do 16.

Volero podniosło się w trzeciej partii, głównie za sprawą wprowadzonej na boisko Natalii Mammadowej. Zespół Zorana Terzicia cały czas miał kilka punktów przewagi, a w końcówce przy stanie 22:19 dla rywalek o przerwę poprosił Bernardinho. Niewiele to jednak pomogło, po ataku Foluke Akinradewo zespół z Zurychu wygrał 25:21, przedłużając swoje nadzieje. Niezwykle wyrównany był set czwarty. Po początkowym prowadzeniu Rexony Volero po przerwie technicznej objęło prowadzenie i na kolejnej przerwie miało dwa punkty przewagi. Po bloku Caroliny da Silvy Rexona wyrównała (19:19) i losy seta rozstrzygały się w końcówce. W niej minimalnie lepsze okazały się siatkarki z Rio de Janeiro i to one zagrają w niedzielnym finale z Vakifbankiem. – Świetnie, że wygraliśmy z tak dobrym zespołem jak Volero – mówił po spotkaniu Bernardo Rezende.Popełniliśmy trochę błędów w trzecim secie, ale potrafiliśmy wrócić do gry. Walka trwała do ostatniego punktu – dodał brazylijski szkoleniowiec.

Volero Zurych – Rexona-Sesc Rio de Janeiro 1:3
(13:25, 16:25, 25:21, 24:26)

Volero: Carcaces (18), Akinradewo (16), Rychliuk (5), Orłowa (2), Rabadżijewa (1), Zivković, Popović (libero) oraz Mammadowa (11), Małkowa (4), Costa (4) i Antonijević (1)
Rexona: Gabriela (17), Carolina (14), Monique (13), Andressa (12), Cristina (11), Roberta (3), Fabiana (libero) oraz Regiane i Camilla