Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > UŻKPS Kościan zastąpi Culmena Chełmno w turnieju półfinałowym II ligi

UŻKPS Kościan zastąpi Culmena Chełmno w turnieju półfinałowym II ligi

Siatkarki z Chełmna debiutancki sezon w II lidze zakończyły zdobyciem wicemistrzostwa grupy 1. Przypomnijmy, że w półfinale Armar ProfiAuto Culmen okazał się lepszy od UKŻPS-u Kościan. Chełmnianki w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywały już 0:2. Jednak we własnej hali zdołały doprowadzić do remisu, zwyciężając 3:2 i 3:1, a następnie w decydującym pojedynku wygrać w Kościanie 3:1. To jednak zespół z Kościana zagra w turnieju półfinałowym o awans do I ligi kobiet.

Culmen zrezygnował jednak z dalszej walki o awans do I ligi. – Przede wszystkim nie mamy takiej ambicji – informuje trener Culmena Karol Rosołowski.W zeszłym tygodniu po analizie wszystkich za i przeciw zarząd postanowił zrezygnować z udziału w turnieju półfinałowym. Nie ma co ukrywać, że wiązałoby się to z poniesieniem dodatkowych kosztów związanych chociażby z wyjazdem. A na to klubu nie stać.W Chełmnie wszyscy są zadowoleniu z debiutu w II lidze. – Sezon przerósł nasze wszelkie oczekiwania – podkreśla Karol Rosołowski. – Już na półmetku było dobrze, ale w drugiej części zawodniczki poszły na żywioł. I wywalczyły wicemistrzostwo. Powoli już myślimy, co będzie dalej, ale na pewno wielkich zmian w składzie nie przewidujemy.

Miejsce Culmena w turnieju półfinałowym zajmie UŻKPS Kościan, który przegrał rywalizację sportową, jednak zgłosił swój akces wobec wycofania się zespołu z Chełmna. Znamy też siedmiu innych kandydatów na dwóch nowych pierwszoligowców. Zgodnie z regulaminem w pierwszym zagrają: Orzeł Elbląg, AZS Opole, PWSZ Tarnów i Mazovia Warszawa, a w drugim UŻKPS Kościan, PLKS Pszczyna, WTS Solna Wieliczka i NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Organizatorów zawodów poznamy wkrótce.

źródło: http://chelmno.naszemiasto.pl/

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved