Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Utalentowana Włoszka zamienia mistrzynie Francji na włoską Serie A

Utalentowana Włoszka zamienia mistrzynie Francji na włoską Serie A

fot. archiwum

Krótko trwała przygoda młodej włoskiej atakującej w lidze francuskiej. Po kilku miesiącach gry w Cannes Marika Bianchini zdecydowała się na powrót do ligi włoskiej. Siatkarka nie wraca jednak do Casalmaggiore, w którym spędziła ostatni sezon ligowy, nowym klubem Bianchini będzie Nordmeccanica Piacenza. Transfer siatkarki potwierdzili przedstawiciele klubu, zaznaczając przy tym, że z przyjściem Bianchini wiążą spore nadzieje.

Krótko trwała przygoda młodej włoskiej atakującej w lidze francuskiej. W RC Cannes Włoszka spędziła kilka miesięcy, decydując się jednak na powrót do Italii. W ekipie mistrza Francji młoda atakująca początkowo nie miała problemów z wywalczeniem i utrzymywaniem miejsca w wyjściowym składzie zespołu, wraz z rozwojem sezonu uległo to jednak zmianie. I pod koniec roku pozycja Azzurre nie była już tak pewna. Szansę, jaka się pojawiła, bezbłędnie wykorzystali włodarze klubu z Piacenzy. To właśnie do zespołu Marco Gaspariego dołączy Bianchini. – Przybycie Mariki Bianchini jest kolejnym potwierdzeniem tego, jak ważne dla nas jest utrzymanie mocnego zespołu. Obecność Mariki pomoże drużynie w walce o najwyższe cele, które wciąż są realne – mówił prezes klubu – Vencenzo Cerciello. Sfinalizowanie transferu klub potwierdził na swojej oficjalnej stronie.Urodzona w Bagno w Ripoli (niedaleko Florencji) 22-letnia atakująca swoją zawodową karierę rozpoczęła w 2009 roku, rok później siatkarka trafiła do Serie A2 do GSO Villa Cortese, kariera Bianchini rozkręcała się w ekspresowym tempie i już w sezonie 2013/2014 Włoszka przeniosła się do jednego z czołowych klubów Serie A1, grając w Busto Arsizio. Po sezonie gry w Busto młoda atakująca przeniosła się do Pomi Casa, ze swoim nowym klubem sięgając po scudetto. Marika Bianchini to przede wszystkim młodzieżowa mistrzyni Europy (2010 r.) i świata (2011 r.).

Po podboju włoskich parkietów Marika Bianchini zdecydowała się na zmianę, podpisujac kontrakt z francuskim Cannes, szybko jednak wracając do Italii. Mimo młodego wieku siatkarki przedstawiciele Nordmeccanica Piacenza z zakontraktowaniem Bianchini wiążą spore nadzieje. – Marika Bianchini jest gwarantem wysokiej jakości gry. W ubiegłym sezonie była częścią zespołu mistrza kraju. Jesteśmy przekonani, że będzie sporym wsparciem dla biancoblù – powiedział Giorgio Varacca.

źródło: inf. własna, nordmeccanicarebecchivolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved