Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > UPCN San Juan Voley Club nie awansował do Final Four

UPCN San Juan Voley Club nie awansował do Final Four

Po dobrej pierwszej części Copa Libertadores UPCN San Juan Voley Club na ostatniej prostej odniósł porażkę, która uniemożliwiła mu awans do Final Four. W Brazylii drużyna, w której występuje Zbigniew Bartman, w pierwszym meczu wygrała z Taubate Volei. Na zakończenie tej fazy turnieju argentyński zespół musiał uznać wyższość Sesi SP 1:3 i do awansu zabrakło jednego seta.

W pierwszej części fazy grupowej UPCN San Juan Voley Club przegrał z Taubate Volei 2:3 i wygrał 3:0 z SesiSP. Ze swoim krajowym rywalem – Libertad Burgi Vóley drużyna, w której jednym z liderów jest Zbigniew Bartman, triumfowała 3:2. W styczniu rywalizacja przeniosła się do Brazylii, gdzie UPCN zagrał rewanżowe spotkania z Taubate i Sesi.

Pojedynek z Taubaté Volei lepiej rozpoczęła drużyna z Argentyny, która zbudowała wyraźne prowadzenie. Chociaż Brazylijczycy w końcówce rzucili się do odrabiania strat, nie udało im się odwrócić losów seta, a drużyna z Argentyny wygrała 25:20. Druga odsłona była znacznie bardziej wyrównana, nieco słabiej zagrał Bartman i UPCN przegrał do 21. Trzecia odsłona to popis gry blokiem Argentyńczyków. Skuteczne ataki dołożył polski atakujący, a jednostronnego seta zamknął Nicolás Lazo (25:16). Czwarta partia ponownie była zacięta, dopiero przedłużona walka na przewagi pozwoliła rozstrzygnąć tego seta na korzyść UPCN (28:26). Najlepiej punktującym zawodnikiem był Bartman, który zdobył 24 punkty. W szeregach rywali najwięcej oczek – 18 zapisał na swoim koncie Aboubacar Neto.

Po zwycięstwie 3:1 nad Taubate argentyńskiemu zespołowi potrzebne były dwa wygrane sety z Sesi, aby awansować do Final Four. Pierwszy potoczył się po myśli UPCN, goście wygrali go 25:23. W kolejnych odsłonach jednak siatkarze Sesi SP pokazali się ze znacznie lepszej strony. Mimo walki argentyńska ekipa nie była w stanie zdobyć jeszcze jednego seta. Kolejne trzy partie padły łupem Brazylijczyków do 22, 18 i 23. Ponownie najwięcej punktów w spotkaniu zdobył Zbigniew Bartman (21), 19 oczek do dorobku UPCN dołożył Nicolas Lazo. W szeregach Sesi jednak aż pięciu zawodników zanotowało dwucyfrowy dorobek: Felipe Fonteles (18), Alan Ferreira Souza (17), Gustavo Bonatto  (14), Eder Carbonera (12) i Lucas Eduardo Lóh (12).

Ostatecznie do Final Four awansowały następujące drużyny: Sesi SP, Taubate Volei, SESC Río i Bolívar Vóley.