Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Uniwersjada: Trzeci mecz – trzecia wygrana biało-czerwonych

Uniwersjada: Trzeci mecz – trzecia wygrana biało-czerwonych

Świetnie radzą sobie podopieczni Pawła Woickiego i Daniel Plińskiego w Uniwersjadzie w Neapolu. Polacy w trzecim swoim meczu grupowym pokonali 3:0 akademicką reprezentację Iranu i z kompletem punktów bez straconego seta prowadzą po trzech meczach w tabeli. Biało-czerwonych czeka jeszcze mecz w grupie z Kanadą.

Po wyrównanym początku polscy siatkarze odskoczyli w premierowej odsłonie na 7:4 przy zagrywce Pawła Halaby. Trzypunktowy zapas ekipa Pawła Woickiego utrzymała na przerwie technicznej po błędzie zagrywki rywali. Gra toczyła się punkt za punkt do momentu, gdy Iran zbliżył się na 11:12. Biało czerwoni jednak szybko w jednym ustawieniu, znów przy zagrywce Halaby odbudowali przewagę (15:11). Na przerwie technicznej różnica wynosiła trzy punkty. Dobra gra w ataku i błędy oponentów pozwoliły polskiej ekipie utrzymywać dystans, a nawet w końcówce go powiększyć za sprawą dobrej gry Kamila Semeniuka i Bartosza Filipiaka (21:15). Irańczycy starali się odrabiać straty chociażby posyłając asa serwisowego. Bezskutecznie, bowiem to Polacy kontrolowali boiskowe wydarzenia i po zepsute zagrywce rywali mieli już piłki setowe. Ostatecznie po błędzie zagrywki rywali prowadzili 1:0.

Skuteczne ataki Jana Nowakowskiego i Bartosza Filipiaka i as serwisowy Kamila Semeniuka pozwoliły polskiej drużynie przeważać w drugiej odsłonie 3:0. Skuteczni w ataku Persowie zbliżyli się wprawdzie na jeden punkt, ale jak się okazało tylko nas chwilę. Po polskiej stronie działały blok i zagrywka, w której to znów dobrze pracował Halaba (8:4). Efektywna gra w ofensywie oraz błędy rywali pozwoliły biało-czerwonym prowadzić już różnicą sześciu punktów (12:6). Na przerwie technicznej po udanym zbiciu Halaby było 16:11. Wypracowana przewaga umożliwiła ekipie Pawła Woickiego kontrolowanie boiskowych wydarzeń (19:13). Polacy w pewnym momencie stracili co prawda kilka punktów w jednym ustawieniu (21:19). Po udanych atakach Semeniuka i Halaby wygrali jednak kolejne dwie akcje (23:19), a po zbiciu Filipiaka całego seta.

Kiedy udanie atakował Halaba, w trzecim secie było 3:1 dla Polski, atak i serwis Patryka Niemca dał już wynik 6:2. Polacy wydawali się pewnie zmierzać po zwycięstwo, po ataku Bartosza Filipiaka przeważali 12:7. Blok i atak pozwolił jednak Iranowi zbliżyć się na 11:14, ale kolejny udany atak Filipiaka dał biało-czerwonym prowadzenie 16:12 na przerwie technicznej. Persowie starali się jak mogli, byli dość efektywni w ataku, działał ich blok i po przerwie technicznej wyrównali na 17:17. Atak i blok Polaków spowodowały, że wkrótce tablica pokazała wynik 21:17 dla Polski, w polu zagrywki pracował Łukasz Kozub. Seria udanych ataków Persów i as serwisowy znów dały remis, tym razem 21:21. Końcówka należała już do podopiecznych Pawła Woickiego. Skuteczne akcje ofensywne biało-czerwonych, błąd w ataku Persów i czerwona kartka dla rywali dały Polakom zwycięstwo w meczu i zapewniło awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. Mecz atakiem skończył Bartosz Filipiak.

Iran – Polska 0:3
(19:25, 21:25, 21:25)

Iran: Mousavigargari (5), Taghi (2), Karkhaneh (4), Afah (8), Heidari (10), Ramezani, Dalri (libero) oraz Hamoodi (1), Ranjbarzeidabadi (6), Farhadi, Shahsavand (5) i Einisamarein (2)
Polska: Nowakowski J. (4), Kozub (4), Lemański (7), Filipiak (17), Semeniuk (11), Halaba (9), Masłowski (libero) oraz Lipiński (1), Niemiec (5) i Gruszczyński