Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Uniwersjada: Polacy lepsi od Brazylijczyków

Uniwersjada: Polacy lepsi od Brazylijczyków

Od zwycięstwa 3:0 nad Brazylią swoją przygodę z 30. Letnią Uniwersjadą rozpoczęli reprezentanci Polski. Pierwszy i trzeci set były zacięte a zwycięzca został wyłoniony w końcówce, natomiast druga partia to zupełna dominacja biało-czerwonych. Już w sobotę Polacy zagrają kolejny mecz w Neapolu a ich przeciwnikiem będą siatkarze z Francji.

Dobra gra w ataku i zagrywce pozwoliła Polakom prowadzić 3:0. Brazylia psuła sporo zagrywek, co pozwoliło podopiecznym Pawła Woickiego utrzymywać przewagę. Kiedy jednak Canarinhos popracowali blokiem różnica stopniała tylko do jednego punktu (9:8). Kolejne udane akcje ofensywne oraz blok pozwoliły biało-czerwonym szybko odbudować prowadzenie (12:8). Różnicę utrzymali na przerwie technicznej po udanym bloku. Skuteczne ataki pozwoliły Canarinhos zbliżyć się na 14:16, a wkrótce był już remis 17:17. Brazylia wykorzystała nieskuteczność Polaków, co zmusiło Pawła Woickiego do wzięcia czasu. Rywale przeważali w ataku i wkrótce prowadzili już jednym punktem. Wynik oscylował wokół remisu, ale w końcówce to Polacy podkręcili tempo bardzo dobre zbicia pozwoliły wkrótce im wrócić na prowadzenie, dobrze prezentował się Bartosz Filipiak (24:21). Rywale obronili jednego setbola, ale wobec kolejnego udanego ataku Polaków byli już bezradni.

W drugim secie skuteczny atak, asy serwisowe i blok oraz błędy oponentów pozwoliły biało-czerwonym prowadzić 10:1. Brazylijczycy na długo utknęli w jednym ustawieniu kiedy to po polskiej stronie w polu zagrywki stał Kamil Semeniuk, przejście zrobili dopiero po udanym ataku. Na boisku dominowali jednak Polacy, którzy nie wstrzymywali ręki w ofensywie (13:2). Na przerwie technicznej różnica sìę utrzymała 16:5. Przy stanie 7:19 po blokach Polaków o czas poprosił trener Canarinhos. Jego zespół był zupełnie bezradny, a biało-czerwoni spokojnie punktowali w każdym elemencie, wykorzystywali także błędy rywali(22:9). Ostatecznie Brazylia zdobyła w tym secie zaledwie 11 punktów, drugą część meczu zakończyły udane ataki Polaków.

Na początku kolejnej partii Brazylia odskoczyła na dwa oczka, ale podopieczni Pawła Woickiego szybko wyrównali. Dobra gra atakiem i blokiem pozwoliła Polakom prowadzić 8:6 na przerwie technicznej. Po niej trzy kolejne akcje padły łupem Brazylijczyków, co zmusiło trenera Woickiego do wzięcia czasu. As serwisowy pozwolił wprawdzie Canarinhos odskoczyć chwilowo na dwa oczka. Nie zrobiło to jednak wrażenia na biało – czerwonych, którzy po dobrej grze atakiem i blokiem oraz błędzie w ofensywie oponentów prowadzili 15:13. Reprezentacja Polski grała bardzo pewnie i kiedy funkcjonował blok, przerwę przy stanie 20:17 zarządził opiekun Canarinhos Flavio Thiessen. Poskutkowało, jego podopieczni za sprawą zagrywki wyrównali na 21:21. Tym razem to Paweł Woicki poprosił o czas. Walka w tym secie trwała do samego końca, Brazylia dobrze pracowała zagrywką, ale w końcówce to biało-czerwoni zachowali więcej zimnej krwi i udanym blokiem Lemańskiego zakończyli spotkanie.