Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Uniwersjada: Francja bez szans z reprezentacją Polski

Uniwersjada: Francja bez szans z reprezentacją Polski

fot. Paweł Skraba

Kolejny dobry mecz  zagrali reprezentanci Polski na Uniwersjadzie w Neapolu. Po piątkowej wygranej nad Brazylią tym razem podopieczni Pawła Woickiego nie pozwolili Francuzom nawet przez chwilę pomyśleć o wygraniu spotkania. O w miarę wyrównanej walce można było mówić jedynie w drugim secie. Kolejnym rywalem biało-czerwonych będą Irańczycy.

W mecz lepiej weszli biało-czerwoni  przy zagrywce Semeniuka prowadzili 3:0. Polacy przeważali w każdym elemencie, dodatkowo błędy popełniali rywale i na przerwie technicznej prowadzili już 8:3. Po niej obraz gry nie uległ zmianie, to podopieczni Pawła Woickiego dzieli i rządzili na boisku i przy stanie 5:11 o czas poprosił trener Trójkolorowych Loic Le Marrec. Po nim jednak to Polacy dalej punktowali w ustawieniu z Łukaszem Kozubem na zagrywce (16:5) i ani na moment nie pozwolili rywalom nawet na pomyślenie o nawiązaniu kontaktu (23:11). Ostatecznie Francuzi zdobyli w tym secie zaledwie 14 punktów.  Jednostronną partię zakończył atak Jana Nowakowskiego.W drugiej odsłonie Francuzi odskoczyli na 4:2, ale biało-czerwoni jednak szybko wyrównali na 5:5. Na przerwie technicznej podopieczni Pawła Woickiego mieli już dwa oczka zapasu. Francuzi zdołali doprowadzić do remisu (10:10). Na boisku była wyrównana walka, a na przerwie technicznej numer dwa punkt zapasu mieli Francuzi, a po niej odskoczyli już na dwa punkty. Polacy odrobili niewielką stratę bardzo szybko, a kilka chwil później zagrywka Bartosza Filipiaka i ataki Pawła Halaby pozwoliły polskim siatkarzom prowadzić 23:19. Serwisem odpowiedzieli także rywale (21:23). Ostatecznie po chwili w meczu było 2:0. Ostatnią piłkę w tym secie Łukasz Kozub posłał do Bartłomieja Lemańskiego, a ten skończył atak.

W trzeciej partii po asie serwisowym Filipiaka biało-czerwoni przeważali 5:3.  Po przerwie technicznej powiększyli oni różnicę już do czterech punktów (12:8). Rywale się nie podawali, skuteczne ataki i dobra zagrywka pozwoliła im i zbliżyć na 14:15. Kolejne akcje wygrali jednak biało-czerwoni (21:14), dobrze w polu zagrywki pracował Lemański, działał blok. W końcówce co prawda Trójkolorowi odrobili kilka oczek (18:23), ale to było wszystko, na co było ich stać w tym meczu. W trzecim secie zdobyli oni zaledwie 19 punktów. Zakończył się on błędem Francuzów w ataku, tych błędów popełnili oni zresztą w całym meczu bardzo dużo.

Polska – Francja 3:0
(25:14, 25:22, 25:19)

Składy zespołów:
Polska: Nowakowski (9), Kozub (4), Lemański (6), Semeniuk (10), Filipiak (9), Halaba (10), Masłowski (libero) oraz Niemiec
Francja: Basic, Kaba, Meyer, Rodriguez (4), Carle (9), Winkelmuller (10), Diez (libero) oraz Thoral, Derouillon (7), Prevert (3), Capet (2), Walgenwitz

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved