Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Uniwersjada: Biało-czerwoni lepsi od Kanadyjczyków

Uniwersjada: Biało-czerwoni lepsi od Kanadyjczyków

Z kompletem zwycięstw reprezentacja Polski zakończyła fazę grupową Uniwersjady w Neapolu. W czwartym spotkaniu podopieczni Pawła Woickiego pokonali 3:0 Kanadyjczyków. Biało-czerwoni jak burza przeszli przez pierwszy etap rozgrywek, nie tracąc w nim żadnego seta. W ćwierćfinale Polacy w czwartek zmierzą się z Tajwanem.

Na początku spotkania zarysowała się lekka przewaga Kanady. Biało-czerwoni jednak szybko odrobili straty i wynik oscylował wokół remisu do momentu, gdy skuteczna gra blokiem i atakiem pozwoliła Polakom prowadzić 10:8. Podopieczni Pawła Woickiego utrzymywali skuteczność ataku, dodatkowo mylili się rywale (13:9). Kolejne udane akcje ofensywne dały już wynik 15:10, a na przerwie technicznej po ataku Bartosza Filipiaka różnica wynosiła cztery punkty. Biało czerwoni kontrolowali boiskowe wydarzenia (19:14). W końcówce popełnili oni co prawda kilka błędów w zagrywce i ataku, ale nie przeszkodziło im objąć prowadzenie 1:0.

Skuteczność w ataku Filipiaka i Bartłomieja Lipińskiego oraz błędy rywali pozwoliły biało-czerwonym odskoczyć na początku drugiej partii na 4:1. Kanadyjczycy wyrównali pracując przede wszystkim dobrze zagrywką (6:6). Polscy akademicy jednak nadal utrzymywali wysoki poziom ataku, działał także blok (11:7). Czteropunktowe prowadzenie utrzymali na przerwie technicznej. Po niej zupełnie zdominowali boiskowe wydarzenia, atak, blok, serwis i błędy rywali sprawiły, że polski zespół w jednym ustawieniu z zagrywającym Lipińskim odskoczył na 24:15. Set zakończył się udanym atakiem Kamila Semeniuka.

Skuteczny blok pozwolił reprezentacji Polski w trzecim secie prowadzić 3:1. Kanada zdołała wyrównać po pomyłce rywali w ataku, a skuteczny blok dał im punkt zapasu (5:4). Podopiecznych Pawła Woickiego dopadła chwilowa niemoc w ataku. Kiedy nadziali się na blok przegrywali 6:8. Po przerwie technicznej szybko jednak doprowadzili do remisu, a nawet prowadzili 10:8 dzięki zagrywce Jana Nowakowskiego i błędom Kanady. Polacy zdecydowanie przeważali w ofensywie, punktował chociażby Filipiak (14:10). Rywale odpowiedzieli wprawdzie asem serwisowym, ale ich kolejne błędy i zagrywka Patryka Niemca spowodowały, że na przerwie technicznej przegrywali 12:16. Po niej prowadzenie polskich akademików podwyższył as serwisowy środkowego ONICO Warszawa. Mimo kolejnych zepsutych zagrywek Polacy utrzymywali prowadzenie i pewnie zamierzali po kolejną wygraną 3:0 (22:16). Mecz zakończył atak Halaby i blok Jana Nowakowskiego.

Polska – Kanada 3:0
(25:20, 25:16, 25:18)

Polska: Kędzierski, Lipiński (12), Lemański (7), Niemiec (8), Filipiak (11), Semeniuk (10), Masłowski (libero) oraz Nowakowski (4), Kozub, Halaba (8), Domagała (3)
Kanada: Dixon (1), Friesen (2), Hobern (4), Johnson (7), Moate (7), Ireland (7), Pereira (libero) oraz Cranston (1), Mortensen (2), Hutcheson (2), Metcalf