Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Uni Opole mimo spadku znów zagra w I lidze kobiet

Uni Opole mimo spadku znów zagra w I lidze kobiet

fot. ksuam.pl

Drużyna Uni Opole nie zdołała w minionym sezonie obronić pierwszoligowego bytu i spadła do II ligi kobiet. Okazuje się jednak, że opolski klub ponownie wystąpi na zapleczu ekstraklasy, zastępując w I lidze Radomkę Radom. Drużynę poprowadzi włoski szkoleniowiec Nicola Vettori.

Poniżej przedstawiamy komunikat, który przesłał nam klub z Opola:UNI Opole w I lidze!

Po sezonie, w którym UNI Opole nie zaspokoiło głodu siatkówki w Opolu i pozostawiło wielki niedosyt wśród kibiców, siatkarki Uniwersytetu Opolskiego jako aktualne mistrzynie Akademickich Mistrzostw Polski powrócą na parkiety zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet! Wywalczone w Poznaniu złote medale w klasyfikacji uniwersytetów i generalnej Akademickich Mistrzostw Polski były jednym z bezpośrednich bodźców i powodów, dla których uniwersytecki klub zamierza przystąpić do rozgrywek w I lidze w nadchodzącym sezonie.

Miejsce na najwyższym szczeblu rozgrywek, po wycofaniu się Małopolskiego Klubu Sportowego MUSZYNA, przejęła pierwszoligowa dotychczas Radomka Radom. Tym samym wraz z propozycją Radomki pojawiła się szansa dotycząca odstąpienia miejsca w pierwszej lidze zespołowi z Opola. UNI skorzystało z propozycji zwalniającej miejsce w lidze Radomki Radom i w sezonie 2018/19 pozostaje na zapleczu LSK, konkurując od września 2018 ze swoimi rywalkami na pierwszoligowych parkietach.

UNI Opole – drużyna akademicka, nie tylko uniwersytecka

Klub UNI Opole w sezon 2018/19 wchodzi z nowym składem personalnym, nowymi pomysłami i tą samą, niegasnącą pasją i miłością do siatkówki. Niewątpliwym sukcesem miasta Opole i klubu UNI Opole jest integracja całego środowiska akademickiego wokół uniwersyteckiego projektu siatkarskiego. Partnerami klubu obok Uniwersytetu Opolskiego są: Politechnika Opolska, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji oraz Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa. Niekwestionowanym atutem zespołu jest obecność w nim młodych, zdolnych zawodniczek, które jednocześnie mają możliwość kształcenia się w murach Uniwersytetu Opolskiego i innych opolskich uczelni. Ten proceder sprawia, że UNI Opole nie jest zespołem akademickim tylko z nazwy, lecz faktycznie oparty jest na opolskim środowisku akademickim. Głównym pozasportowym celem klubu jest zjednoczenie i współpraca wszystkich opolskich uczelni wokół siatkarskiego projektu dla dobra miasta Opole i całego regionu, a także rozwoju piłki siatkowej.

Silnym punktem UNI Opole jest wspierana przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny SA Akademia ECO UNI, w której siatkarskie szlify zdobywa 150 dziewczynek, w wieku od 7 do 16 lat. Około 50 z nich z sukcesami rywalizuje w rozgrywkach ogólnopolskich w kategoriach młodziczek (12-14 lat), kadetek (14-16 lat) i juniorek (16-18 lat). W czasie dwóch lat działalności zespoły Akademii UNI Opole zdobyły dwukrotnie wicemistrzostwo województwa w kategorii kadetek (2017, 2018) oraz mistrzostwo województwa w kategorii młodziczek (2018), dzięki czemu reprezentowały województwo opolskie w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.

Cele sportowe UNI Opole

Po ubiegłorocznym awansie do I ligi klub zamierza ustabilizować i wzmocnić swoją pozycję na siatkarskiej mapie Polski, by w perspektywie trzech lat walczyć o najwyższe cele. Warto zauważyć, że na Opolszczyźnie nie ma innego zespołu siatkarskiego kobiet, rywalizującego na centralnym szczeblu rozgrywek, zatem UNI jest wypełnieniem sportowej „luki” nie tylko w Opolu, ale i w regionie.

W sezonie 2018/2019 seniorską drużynę zbuduje i poprowadzi doświadczony trener Nicola Vettori. Włoch (który sam o sobie mówi, że lepiej zna siatkówkę polską niż włoską) był członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski mężczyzn, która w 2006 roku sięgnęła po srebrne medale mistrzostw świata. W swoim trenerskim CV Vettori ma także pracę w takich klubach jak Skra Bełchatów czy Itas Diatec Trentino. W ostatnich latach samodzielnie szkolił zespoły kobiece w Poznaniu oraz Toruniu. Celem Nicoli Vettoriego, prócz zbudowania silnego zespołu ligowego, będzie także współpraca ze szkoleniowcami Akademii UNI, koordynowanej przez Dorotę Rusin. Przed opolskim klubem kilka miesięcy wytężonej pracy, dzięki której od września mieszkańcy Opola będą mogli przeżywać siatkarskie emocje i oglądać z trybun Hali Widowiskowo-Sportowej Opole ligowe pojedynki z udziałem zawodniczek UNI Opole.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved