Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Umowa Heynena kończy się przed IO. Czy zostanie przedłużona?

Umowa Heynena kończy się przed IO. Czy zostanie przedłużona?

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przełożone na 2020 rok. To właśnie docelowy turniej miał być podsumowaniem współpracy z Vitalem Heynenem. Umowa selekcjonera kończy się 30 września 2020 roku, czy zostanie przedłużona?

-Poczekamy tak długo, jak będzie trzeba, by zrealizować nasze marzenia o zdobyciu olimpijskiego medalu – to były pierwsze słowa Vitala Heynena po informacji o przełożeniu igrzysk w Tokio na 2021 rok. Sęk w tym, że kontrakt Belga z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej wygasa 30 września 2020 roku. Jeśli Heynen ma prowadzić Biało-Czerwonych w najważniejszej imprezie, umowę trzeba będzie przedłużyć. To formalność? Tylko teoretycznie, bo pozycja szkoleniowca i realia są zupełnie inne niż 7 lutego 2018 roku, gdy związek podpisywał kontrakt z ekscentrycznym i nieco niedocenianym szkoleniowcem. – Na pewno będziemy chcieli rozmawiać z Vitalem o przedłużeniu kontraktu. Nie zamierzamy robić rewolucji, chcemy, żeby Vital był z nami dalej. To nie jest ani jego, ani nasza wina, że igrzyska zostały przesunięte. Robimy wszystko razem, ustalamy harmonogramy razem. Wspólnie zastanawiamy się, jak się przygotować, by przyszły rok był idealny – oznajmił prezes PZPS Jacek Kasprzyk w rozmowie z rmf24.pl.Co na to menedżerka reprezentująca Belga w rozmowach z PZPS? – Czekamy na sygnał ze strony związku. Na razie żadnej oficjalnej oferty przedłużenia kontraktu nie było. Podobno związek planuje skontaktować się z trenerem i porozmawiać w nadchodzącym tygodniu. Dla Vitala konieczność przedłużenia umowy jest sprawą oczywistą. Przecież miał prowadzić reprezentację do zakończenia igrzysk olimpijskich – mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Ola Piskorska.

Według wstępnych planów kolejną umowę z Belgiem miał podpisywać nowy prezes PZPS. Wobec epidemii koronawirusa zjazd sprawozdawczo-wyborczy związku prawdopodobnie zostanie przełożony. Wygląda więc na to, że obowiązek pertraktacji z Belgiem spocznie na obecnych władzach związku. Ale Jacek Kasprzyk i jego współpracownicy mają już w tym zakresie spore doświadczenie.

Pytanie, kiedy i na jakich warunkach Heynen przedłuży umowę z PZPS, pozostaje otwarte. Bo ewentualności, że w Tokio kto inny poprowadzi Biało-Czerwonych nikt nawet nie dopuszcza.

·      cały tekst Kamila Drąga dostępny na przeglądsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved