Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > UKS Strzelce Opolskie skompletował skład

UKS Strzelce Opolskie skompletował skład

Klub ze Strzelec Opolskich zamknął kadrę na nadchodzący sezon. Drugoligowiec oparty będzie na zawodnikach Młodej ZAKSY. To efekt porozumienia między klubami. Ponadto klub poprowadzi trener Roland Dembończyk.

W minionym sezonie UKS wywalczył w barażach prawo do pozostania w II lidze, jednak takie wyniki nie satysfakcjonowały włodarzy klubu. Manager Grzegorz Ratajczak wpadł na pomysł, aby rozpocząć współpracę z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, na mocy której siatkarze z Młodej Ligi występowaliby również w barwach klubu ze Strzelec Opolskich. – Zostanie wyselekcjonowana grupa 14 zawodników. Ze składu UKS-u pozostanie tylko 2 graczy z minionego sezonu, ponieważ reszta nie spełnia kryterium wieku niezbędnego do występów w Młodej Lidze – objaśnia Ratajczak. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ będziemy trenować profesjonalnie pod okiem szkoleniowców ZAKSY. To również szansa dla młodzieży na podpisanie zawodowych kontraktów i możliwość wypożyczenia do pierwszego zespołu – dodaje.Selekcja dobiegła końca. Na początku budowania kadry zdecydowano się na przedłużenie współpracy z przyjmującym Mateuszem Łysikowskim, a następnie z Częstochowy sprowadzono przyjmującego Tomasza Polczyka (mistrz Europy kadetów z 2015 roku) i rozgrywającego Łukasza Dąbrowskiego. Trener Dembończyk zdecydował się następnie na kolejnych graczy. Postawił on na kilku młodych i perspektywicznych, ale doskonale znanych sobie zawodników.

Na pozycji libero wystąpią Mateusz Podborączyńki i Kacper Kożuch z Młodej ZAKSY. Tam współpracowali z Dembończykiem, podobnie jak środkowy Konrad Borowski. Czwartym z kędzierzyńskiego zaciągu jest rozgrywający Wojciech Fortuna, były zawodnik między innymi Effectora Kielce. Na pozycji środkowego występować będzie w UKS-ie Rafał Sokołowski – znany strzeleckim kibicom z poprzedniego sezonu (wcześniej występował w barwach m.in. Farta Kielce czy Campera Wyszków). Jego konkurentem będzie Adam Woźnica – dwukrotny mistrz Polski juniorów z częstochowskim Norwidem, były gracz Avii Świdnik, a także Czarnych Rząśnia. Do drużyny dołącza również wychowanek Maciej Walczak. Młody atakujący wraca z ZAKSY, a w Strzelcach Opolskich zostaje jeszcze Adam Sobota.

UKS zmagania w II lidze rozpocznie 24 września, jednak wcześnie rozegra jeszcze kilka spotkań kontrolnych.

źródło: inf. własna, nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved