Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ukrainka nową atakującą Budowlanych Łódź

Ukrainka nową atakującą Budowlanych Łódź

fot. volleyball.ua

Reprezentantka Ukrainy Anastasija Kraiduba została nową atakującą Budowlanych Łódź. 24-letnia siatkarka ma zastąpić Jovanę Brakocević, która przeniosła się do ligi włoskiej. Nie śledziłam polskiej ligi, ale słyszałam, że Budowlani są silną drużyną. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi w osiągnięciu kolejnych sukcesów – mówi Anastasija Kraiduba.

Anastasija Kraiduba z domu Chernukha będzie atakującą Grot Budowlanych Łódź w sezonie 2019/20. 24-letnia atakująca mierzy 194 cm i pochodzi z Ukrainy. W swojej siatkarskiej karierze występowała w dwóch klubach. W latach 2013-18 reprezentowała barwy ukraińskiego zespołu, Chimik Jużnyj. Ostatni sezon spędziła w rosyjskim Jeniseju Krasnojarsk, z którym zajęła 5. miejsce w lidze. Anastasija jest najlepszą siatkarką ligi ukraińskiej 2017 oraz najlepiej zagrywającą i trzecią najlepiej punktującą ligi rosyjskiej.– Budowlani Łódź są idealnym miejscem do kontynuowania mojej kariery w dobrym europejskim klubie. Nie śledziłam polskiej ligi, ale słyszałam, że Budowlani są silną drużyną. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi w osiągnięciu kolejnych sukcesów – powiedziała Anastasija Kraiduba.

– Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że ciężko będzie znaleźć atakującą, grającą na tak wysokim poziomie jak Jovana. Anastasija to jeszcze młoda, ale bardzo perspektywiczna zawodniczka. Ma doskonałe warunki fizyczne. W lidze rosyjskiej pokazała, że jest gotowa do walki o najwyższe cele. Ostatni sezon zakończyła jako najlepsza zagrywająca oraz trzecia punktująca. Wierzę, że szybko odnajdzie się w naszym zespole – skomentował prezes klubu, Marcin Chudzik.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved