Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Udział w turnieju olimpijskim? Rosjanie pewni swego

Udział w turnieju olimpijskim? Rosjanie pewni swego

fot. Klaudia Piwowarczyk

Ostatnio tematem numer jeden była afera dopingowa w rosyjskim sporcie. Mówiło się nawet o wykluczeniu z igrzysk w Rio de Janeiro wszystkich rosyjskich sportowców. MKOl w niedzielę jednak zdecydował, że o być albo nie być Sbornej w Rio zadecyduje federacja danej dyscypliny. Aleksander Jariemenko jest przekonany, że w przypadku siatkówki decyzja FIVB będzie pozytywna.

Jest to bardzo pozytywna wiadomość, ale jedynym problemem może dla nas być przypadek Aleksandra Markina, który został przyłapany na stosowaniu Meldonium. Biorąc jednak pod uwagę nasze stosunki z FIVB, nie powinno być najmniejszego problemu z uzyskaniem zgody na nasz występ w Rio de Janeiro – powiedział sekretarz generalny rosyjskiej federacji.

Nie ma na dzień żadnych dzisiejszy przesłanek, aby decyzja FIVB miała być inna. Włodarze Światowej Federacji Siatkówki są przeciwni dopingowi, ale Ary Graca już przyznał, że mistrzowie olimpijscy powinni bronić tytułu, poparcia udzieliło także CEV. Na razie nie ma jeszcze oficjalnej decyzji FIVB, ale trudno się spodziewać, aby była ona inna niż pozytywna dla Sbornej. Przypomnijmy, że Rosja to jeden z  grupowych rywali reprezentacji Polski.źródło: inf. własna, rsport.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved