Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 M: Francuzi i Bułgarzy zagrają o złoto

ME U-17 M: Francuzi i Bułgarzy zagrają o złoto

fot. CEV

Coraz bliżej jest kluczowych rozstrzygnięć w mistrzostwach Europy chłopców do lat 17. O złoto zagrają Francuzi oraz Bułgarzy, a o brąz Polacy powalczą z Czechami. Trwa również walka o miejsca 5-8. – swoje mecze wygrali młodzi Włosi i reprezentanci Turcji i to oni zmierzą się w niedziele w walce o 5. miejsce.

Pierwszym finalistą zostali Bułgarzy, którzy w półfinale pokonali Polaków. Mimo że mecz lepiej zaczął się dla biało-czerwonych, to okazało się, że były to dla nich tylko miłe złego początki. Później na prowadzenie zaczęli wysuwać się gospodarze. Losy trzeciej i czwartej odsłony rozstrzygały się w końcówkach, ale w nich więcej zimnej krwi zachowali Bułgarzy. W całym meczu popełnili oni więcej błędów w polu serwisowym, ale kluczem do sukcesu okazała się ich skuteczność w ataku. Przekroczyła ona 50%% i była wyraźnie lepsza niż u podopiecznych trenera Fijoła. Zostanie im zatem walka o brązowy medal, a więcej o starciu półfinałowym można przeczytać tutaj. Polska – Bułgaria 1:3 
(25:22, 21:25, 25:27, 23:25)

Drugim finalistą zostali Francuzi, którzy w trzech setach ograli Czechów. Pojedynek jednak nie był widowiskiem jednego aktora. Szczególnie w dwóch pierwszych odsłonach Czesi napsuli sporo krwi trójkolorowym, przegrywając je dopiero po walce na przewagi. Dopiero w trzecim secie wyraźnie spuścili z tonu i oddali inicjatywę przeciwnikom. W całym spotkaniu dysponowali gorszym przyjęciem, co odbiło się także na ich skuteczności w ataku. Francuzi zbijali piłki ze skutecznością ponad 50%. Do tego dołożyli 8 bloków, a Czesi nie wykorzystali swojej szansy w końcówkach. Prym w szeregach zwycięskiej ekipy niemal już tradycyjnie wiódł Nathan Canovas, który zgromadził na swoim koncie 17 punktów.

Francja – Czechy 3:0 
(28:26, 28:26, 25:15)

W rywalizacji o miejsca 5-8 Włosi okazali się lepsi od rówieśników z Białorusi. Od początku meczu to oni dyktowali warunki gry. Mogli nawet zamknąć pojedynek w trzech setach, ale w końcówce trzeciej odsłony trochę zabrakło im zimnej krwi. Porażka 23:25 jednak ich nie podłamała, a w kolejnej partii postawili kropkę nad i. W całym meczu dysponowali znacznie lepszym przyjęciem (o 15% wyższa skuteczność niż rywale), co przełożyło się na ich lekką przewagę na siatce. W bloku uzyskali o 2 punkty więcej od Białorusinów, a w ataku ich skuteczność przekroczyła 40%. To wystarczyło im do zwycięstwa. Poprowadził ich do niego Luca Porro, który zgromadził na swoim koncie 15 oczek.

Włochy – Białoruś 3:1 
(25:16, 25:22, 23:25, 25:20)

Z Włochami o piąte miejsce zagrają Turcy, którzy pokonali w trzech setach Rosjan. Sborna może żałować przede wszystkim drugiej partii, w której prowadziła 16:13, a jednak przegrała ją po walce na przewagi. W pozostałych dwóch nie nawiązała już tak wyrównanej walki. Wprawdzie zdecydowanie lepsza od rywali była w bloku, w którym zdobyła o 6 punktów więcej, ale to było za mało, by odnieść zwycięstwo. Siatkarze znad Bosforu mieli stabilniejsze przyjęcie, a w ataku ich skuteczność wyniosła prawie 50%. Popełnili też mniej błędów własnych, co dało im sukces. Pierwszoplanową postacią w ich szeregach został Aykut Gedik, który wywalczył 12 oczek dla swojego zespołu.

Turcja – Rosja 3:0 
(25:23, 27:25, 25:17)

Zobacz również
Wyniki fazy finałowej mistrzostw Europy chłopców do lat 17 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved