Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-22: Złote Łotyszki, srebro dla biało-czerwonych

ME U-22: Złote Łotyszki, srebro dla biało-czerwonych

Aż do finału mistrzostw Europy do lat 22 w siatkówce plażowej kobiet, które rozgrywane były w Salonikach, Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska zapisywały na swoim koncie zwycięstwa. Dopiero w meczu o złoty medal Polki znalazły pogromczynie – łotewski duet Kravcenoka/Graudina, przez co biało-czerwone zakończyły turniej na drugim miejscu. Wcześniej w emocjonującym i wyrównanym spotkaniu o brązowy medal Lisa Arnholdt i Nadja Glenzke pokonały Alexie Richard i Lezanę Placette 2:1.

W meczu, którego stawką był brązowy medal, Niemki zmierzyły się z Francuzkami. Dwa pierwsze sety były niezwykle zacięte. W pierwszej odsłonie Lisa Arnholdt i Nadja Glenzke po walce na przewagi wygrały seta do 20. Druga partia padła łupem Alexii Richard i Lezany Placette w dokładnie takim samym stosunku, dlatego dopiero w trzecim secie rozstrzygnęła się sprawa brązu. W decydującej partii również nie zabrakło emocji, tym razem obyło się jednak bez gry na przewagi. Niemki triumfowały 15:9 i tak po niemalże godzinnym starciu to Arnholdt/Glenzke cieszyły się z zakończenia rywalizacji na najniższym stopniu podium.

W finale na Katarzynę Kociołek i Jagodę Gruszczyńską czekały trudne przeciwniczki – Anastasija Kravcenoka i Tina Graudina. Biało-czerwone od początku dzielnie walczyły o każdy punkt, dzięki czemu wygrały pierwszego seta. Od początku drugiej odsłony Polki poszły za ciosem. Ich przewaga nie trwała jednak długo, bowiem Łotyszki stopniowo niwelowały różnicę punktową, aż doprowadziły do remisu. Od tego momentu to Kravcenoka/Graudina zaczęły stopniowo budować przewagę. Pomimo przerwy dla polskiego duetu biało-czerwonym nie udało się odwrócić losów seta i przegrały go do 15. Trzecią partię Łotyszki rozpoczęły z wysokiego C (4:0). Dopiero po zmianie stron Kociołek/Gruszczyńska zaczęły odrabiać straty (4:6), jednak taka sytuacja nie trwała długo. Kravcenoka/Graudina górowały na siatce, dzięki czemu ponownie wysforowały się na bezpieczną przewagę. Polki zdołały obronić jedną piłkę meczową, mocny atak Łotyszek zakończył cały pojedynek.