Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Trzecia porażka i koniec turnieju dla Kruka i Poznańskiego

ME U-22: Trzecia porażka i koniec turnieju dla Kruka i Poznańskiego

Miłosz Kruk i Dominik Poznański nie będą miło wspominać swojego występu w plażowych mistrzostwach Europy do lat 22. Polacy po dwóch porażkach w grupie F przegrali w tureckiej Antalyi również trzecie spotkanie, ulegając rywalom z Litwy. To oznacza, że biało-czerwoni nie zdołali wyjść z grupy i awansować do fazy pucharowej i już pożegnali się z turniejem.

Miłosz Kruk i Dominik Poznański to jedyna męska para, która reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy do lat 22. Polacy przegrali swoje mecze grupowe z Węgrami i Hiszpanami i ostatnie spotkanie z Patrikasem Stankeviciusem i Audriusem Knasasem z Litwy było ich ostatnią szansą na awans. Nie było to zadanie łatwe, bowiem Litwini wcześniej pokonali obie pary, którym ulegli Polacy.

Jak się okazało wyniki poprzednich spotkań w grupie F dobrze odzwierciedlały proporcje sił w grupie F i słusznie upatrywały faworytów w siatkarzach z Litwy. Polacy zaczęli ambitnie, ale już po chwili musieli gonić wynik. Rywale bezlitośnie wykorzystywali ich wszystkie błędy i nasi siatkarze momentami mogli tylko bezradnie patrzeć na świetnie grających przeciwników. Litwini wygrali pierwszego seta 21:14 i nasi siatkarze mieli już tylko iluzoryczne szanse na zajęcie trzeciego miejsca w grupie.

Mimo tego biało-czerwoni bardzo ambitnie walczyli w drugiej partii, nie ustępując wiele przeciwnikom. Zacięta walka trwała od początku tego seta aż do samego końca. W ostatnich piłkach jednak to Litwini przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrali 21:19 i zamknęli ostatecznie naszym siatkarzom drogę do awansu do fazy grupowej. Kruk i Poznański zakończyli więc udział w mistrzostwach Europy do lat 22 z trzema porażkami na koncie na miejscach 25-32.