Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME U-22: Porażki polskich par kobiecych

ME U-22: Porażki polskich par kobiecych

fot. eevza.eu

W Baden trwają plażowe mistrzostwa Europy kobiet do lat 22. Rywalizują w nich dwie polskie pary. Aleksandra Gromadowska i Martyna Kłoda, a także Kinga Legieta i Marta Łodej. Obie pary dotarły do fazy pucharowej, ale w sobotę zakończyły już zmagania. Gromadowska i Kłoda w drugiej rundzie po zaciętej walce uległy parze z Czech Kotlasova/Resova, natomiast Legieta i Łodej rundę wcześniej przegrały z tą samą parą. Żaden z kobiecych duetów nie zdobędzie tym samym medalu.

Kinga Legieta i Marta Łodej rozgrywki grupowe zakończyły z jednym zwycięstwem nad parą z Austrii i dwoma porażkami z Ukrainkami i Rumunkami. Pozwoliło im to jednak awansować do fazy pucharowej. Tam trafiły na parę z Czech Kotlasova/Resova. Polki rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze, udało im się wypracować w premierowej odsłonie przewagę i doprowadziły ją do samego końca. Była to jednak bardzo zacięta partia. W drugim secie na piasku dominowały jednak już Czeszki. Legieta i Łodej nie były w stanie znaleźć żadnego argumentu na dobrze grające rywalki. W efekcie zdobyły zaledwie 13 punktów i o losach meczu decydował tie-break. W nim czeska para w pewnym momencie wypracowała sobie kilka punktów przewagi, dowiozła ją już do końca i tym samym wyeliminowała polski duet z turnieju.

W kolejnej rundzie na Kotlasovą i Resovą także czekał duet z Polski, tym razem zmierzyły się z Aleksandrą Gromadowską i Martyną Kłodą. Polki wygrały w grupie wszystkie trzy spotkania i do fazy pucharowej przystępowały od rundy drugiej. Mecz lepiej rozpoczęły Czeszki, które wygrały pierwszego seta, ale w drugiej odsłonie to Gromadowska i Kłoda dyktowały warunki gry. Polki przeważały w każdym elemencie i doprowadziły do tie-breaka. W nim walki nie brakowało, ale to kilka udanych zagrań pary z Czech pozwoliło jej zbudować sobie przewagę i tym samym awansować do kolejnej rundy.Runda 1.

Kotlasova/Resova CZE [11] – Legieta/Łodej POL [32] 2:1
(18:21, 21:13, 15:10)

Runda 2.

Gromadowska/Kłoda POL [2] – Kotlasova/Resova CZE [11] 1:2
(17:21, 21:14, 11:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved